Bologna verovert Coppa Italia

Bologna is tandeloos AC Milan de baas en verovert Coppa Italia

8Reacties

Bologna heeft woensdagavond de Coppa Italia in de wacht gesleept. In de Italiaanse bekerfinale was de ploeg van Sam Beukema en Thijs Dallinga met 1-0 te sterk voor AC Milan.

In het iconische Stadio Olimpico kwam Bologna kort na rust op voorsprong. De ploeg van Vincenzo Italiano, waar Beukema in de basis stond en Dallinga in de slotfase inviel, sneed door de Milanese defensie, waarna Dan Ndoye de bal met wat geluk voor de voeten kreeg. De Zwitser maakte het overtuigend af. 

Bij AC Milan, met Tijjani Reijnders de hele wedstrijd binnen de lijnen, vielen João Felix en voormalig Feyenoord-spits Santiago Gimenez direct na de tegentreffer in, maar de Bologna-defensie onder leiding van Beukema werd geen moment in grote problemen gebracht.

Voor Bologna is het de derde keer dat de Coppa Italia wordt gewonnen, na eindzeges in 1970 en 1974.