
AZ gaat over Twente heen na knappe zege, NEC en Heerenveen dichtbij play-offs
AZ Alkmaar is dicht in de buurt van het thuisvoordeel in de play-offs na een overwinning op bezoek bij FC Twente (2-3). De strijd om de laatste twee tickets voor de play-offs ligt nog helemaal open. SC Heerenveen verloor op bezoek bij Go Ahead (1-0), maar staat nog wel op plek acht. NEC Nijmegen won in eigen huis overtuigend van NAC Breda (3-0) en staat negende.
FC Twente - AZ Alkmaar (2-3)
Twente had woensdag aan een overwinning op directe concurrent AZ nodig om de vijfde plaats in de Eredivisie veilig te stellen. Plek vijf geeft het thuisvoordeel in de play-offs. De Alkmaarders daarentegen zouden over de Tukkers heen gaan met een zege. Al in de derde minuut wisten de bezoekers op voorsprong te komen. Een bal over de verdediging van Sven Mijnans werd ingetikt door Ruben van Bommel. Daarna was de thuisploeg aan zet. In de dertiende minuut kwam Twente dankzij Ricky van Wolfswinkel op gelijke hoogte en tien minuten later kwam de ploeg van Joseph Oosting zelfs op voorsprong via Michel Vlap.
Vlak voor rust waren het de Alkmaarders die de stand weer gelijk trokken. Dankzij een bizaare blunder van doelman Lars Unnerstall wist Mijnans voor de tweede van de bezoekers te tekenen. Een zwak schot ging onder de Twente-keeper door het doel in. In de tweede helft wist AZ opnieuw op voorsprong te komen. In de 71e minuut gaf Mijnans zijn tweede assist van de avond, dit keer op invaller Denso Kasius. Daarmee trokken de Alkmaarders de overwinning over de streep en stijgt het naar plek vijf ten koste van Twente.
Go Ahead Eagles - SC Heerenveen (1-0)
SC Heerenveen kon in Deventer goede zaken doen in de strijd om de laatste twee tickets voor de play-offs. Voor Go Ahead stond er weinig meer op het spel, omdat zij al een plek in de Europa League hebben bemachtigd met de bekerwinst. In Deventer speelden beide ploegen een moeizame wedstrijd. Het waren de bezoekers die tot meer schoten kwamen, maar niet tot een doelpunt kwamen. Het spelbeeld van de tweede helft verschilde in dat opzicht niet veel met de eerste helft. In de 89e minuut was het alsnog de thuisploeg de wist te scoren via Mathis Suray en de overwinning te pakken.
Ondanks de nederlaag mogen de Friezen alsnog hopen op een ticket voor de play-offs. Met nog één speelronde te gaan staat de ploeg van trainer Robin Veldman op de negende plaats. Go Ahead, dat al Europa in gaat dankzij de bekerwinst, gaat in de laatste speelronde op bezoek bij RKC Waalwijk. SC Heerenveen ontvangt Feyenoord.
NEC - NAC Breda (3-0)
NEC Nijmegen doet ook nog altijd mee in de stijd om play-offs. Met nog twee duels te gaan stonden de Nijmegenaren nog altijd in de buurt van de negende plaats. In eigen huis kwam nummer vijftien NAC Breda op bezoek. In de eerste helft wist de thuisploeg na ruim een halfuur op voorsprong te komen. Sontje Hansen was de aangever en Brayann Pereira de doelpuntenmaker. In de tweede helft was het tijd voor Bryan Linssen. In de 67e minuut wist de invaller zijn eerste te maken en drie minuten later zelfs zijn tweede.
Met nog één duel te gaan staan de Nijmegenaren op de achtste plaats in de Eredivisie. Wel heeft het Heerenveen in de nek hijgen met hetzelfde aantal punten. In de laatste speelronde gaat NEC op bezoek in Almelo, daar is Heracles de tegenstander. Voor NAC staat er een thuisduel te wachten met Willem II.
Heracles en Groningen verliezen play-offs uit zicht
Heracles Almelo en FC Groningen hebben in de strijd om de laatste tickets voor de play-offs slechte zaken gedaan. Heracles nam het op tegen PSV en ging kansloos met 4-1 onderuit. Groningen kreeg koploper Ajax op bezoek. In de allerlaatste seconde van de wedstrijd wisten de Groningers de 2-2 te maken, waardoor het PSV hielp de koppositie te pakken. Zelf staat het met nog één duel te gaan op de twaalfde plaats.