Almere City degradeert, Willem II zo goed als veilig

Het doek valt voor Almere City FC, Willem II zo goed als zeker van nacompetitie

Update: 15 mei om 06:32
27Reacties

Almere City is woensdagavond gedegradeerd uit de Eredivisie. De ploeg van trainer Jeroen Rijsdijk kwam niet verder dan een 1-1 gelijkspel tegen Fortuna Sittard, waardoor Willem II officieus verzekerd is van de zestiende plek die recht geeft op nacompetitie. Alleen RKC Waalwijk zou, op papier, nog roet in het Tilburgse eten kunnen gooien.

Almere City FC - Fortuna Sittard 1-1
Almere City FC streed voor eigen publiek voor de laatste kans. Voor Fortuna stond al niets meer op het spel, nu duidelijk is geworden dat de Limburgers niet meedoen aan de play-offs voor Europees voetbal. De thuisploeg oogde dan ook een stuk gemotiveerder en sloeg na een kwartier toe. Na een goede aanval schoot Junior Kadile raak uit de perfecte voorzet van Vasilios Zagaritis.

Fortuna-fans staken vervolgens vuurwerk af, waardoor het duel enige tijd stillag. Binnen de lijnen was er voor rust echter geen sprake van vuurwerk meer. In de tweede helft deelde Kristoffer Peterson al een waarschuwing uit aan Almere, maar doelman Nordin Bakker pareerde. Niet veel later was het voor Bojoan Radulovic wel raak. Almere wist het tij niet meer te keren en speelt volgend jaar in de Keuken Kampioen Divisie.

Feyenoord - RKC Waalwijk 2-0
Net als Almere City FC had RKC op voorhand nog een kleine kans om directe degradatie te ontlopen. De ploeg van Henk Fraser hield tot kort voor rust stand tegen het weinig overtuigende Feyenoord, maar had geen antwoord op een kopbal van Igor Paixão. Ook in de tweede helft lag het tempo niet al te hoog, maar RKC wist niet te profiteren. Ayase Ueda tekende voor de 2-0.

Alleen een wonder kan RKC nu nog voor de Eredivisie behouden. De Waalwijkers hebben nog altijd drie punten minder dan Willem II, met nog één duel te spelen. Door het verschil in doelsaldo volstaat alleen een monsterscore voor RKC tegen Go Ahead Eagles.

Willem II - PEC Zwolle 1-2
Willem II kan zich daardoor zachtjes aan voorbereiden op de nacompetitie, maar dat deed het woensdag niet op eigen kracht. PEC Zwolle kwam na een klein halfuur op voorsprong via Younes Namli, die raak krulde. De bezoekers waren kort voor rust dichtbij de 0-2, maar doelman Thomas Didillon-Hödl redde knap op het schot van Filip Krastev. Uit de daaropvolgende hoekschop kopte Anouar El Azzouzi op de lat. 

Jesse Bosch tekende na 72 minuten voor de 1-1 met een lage volley. Willem II kreeg nog wel de 1-2 van Eliano Reijnders om de oren, maar na het laatste fluitsignaal zal er vooral opluchting zijn geweest in Tilburg dat directe degradatie verder uit zicht is.