
Koevermans uit kritiek: 'Beetje ongepast, ik zie spelers buikschuivers maken...'
Danny Koevermans vindt het ongepast dat spelers van PSV na de zege op Heracles Almelo al uitgebreid feest vierden. De oud-spits, die weet hoe het is om op de slotdag van de Eredivisie een titel te verspelen, ging bij het zien van de beelden in zijn gedachten terug naar 2007.
Ajax speelde met 2-2 gelijk tegen FC Groningen, waardoor PSV als koploper de laatste speelronde in gaat. Na de late gelijkmaker in de Euroborg was het Philips Stadion in extase. "PSV heeft één kans, maar ze deden alsof het nu al binnen is", zegt Koevermans bij Voetbalpraat op ESPN. "De rollen zijn nu omgedraaid en de spanning zal bij PSV nu veel hoger liggen dan bij Ajax. Nu heb je iets te verliezen", vult Kenneth Perez aan.
Koevermans gaat achttien jaar terug in de tijd. Als speler van AZ stond hij op het veld toen hij te horen kreeg dat PSV de voorlaatste speelronde punten had laten liggen tegen FC Utrecht. "Toen werd er bij ons op het veld feestgevierd, alsof we er al waren", zegt de voormalig aanvaller, die dergelijke taferelen in Eindhoven zag. "Alsof ze al kampioen zijn. Ik denk: dit is een beetje ongepast. Je moet zondag nog. Tuurlijk mag je echt wel blij zijn. Laat die supporters helemaal los gaan, maar ik zag spelers op knieën glijden, ik zag buikschuivers..."
Perez snapt de euforie in Eindhoven wel. "Wat hier gebeurt, kan je niet beschrijven. Je weet helemaal niet hoe je moet handelen. Ik denk daadwerkelijk dat het voor PSV voelde alsof ze daar kampioen zijn geworden", stelt de Deen. "Ze dachten bij PSV natuurlijk dat het over en uit was. Geen één speler heeft in de laatste weken gezegd: het kan nog, of iets in die trant."