
PSV-icoon Cocu adviseert: 'Dan kan je psychologisch voordeel krijgen'
Philip Cocu weet als geen ander hoe belangrijk het is om vroeg op de laatste speelronde de druk te leggen op de directe concurrent. In 2016 pakte het PSV-icoon op de laatste speeldag verrassend de landstitel in plaats van Ajax, dat puntenverlies leed op bezoek bij De Graafschap.
Dit keer gaat PSV de laatste speelronde in met een voorsprong van één punt op Ajax. "Het is natuurlijk een heel interessant seizoen", vertelt Cocu aan De Telegraaf. "Als je het meemaakt als speler of trainer van de tegenpartij is het natuurlijk allemaal heel frustrerend, maar voor voetballiefhebbers is dit wel heel erg mooi."
In 2007 gaf Cocu als speler van PSV een flinke voorsprong uit handen. Hetzelfde is dit seizoen gebeurd bij zowel de Eindhovenaren als Ajax. "Op een gegeven moment ontstaat er dan natuurlijk onrust. Bij de fans, soms ook binnen de groep en bij ons toen ook bij de leiding", zegt het clubicoon van PSV. "Het gaat erom dat je de koppen bij elkaar steekt en de rijen gesloten houdt. Dan kom je vaak toch uit zo’n mindere fase. Dat hebben we bij PSV de laatste weken ook gezien."
In het seizoen 2015/2016 ging trainer Cocu met PSV de laatste speeldag in met evenveel punten als Ajax, dat wel een veel beter doelsaldo had. "We zouden op de laatste speeldag bij PEC Zwolle echt een mega-uitslag moeten neerzetten om dat nog goed te maken. Ajax ging naar De Graafschap. Ik heb vooraf gezegd: we gaan er volle bak in en gaan kijken wat er mogelijk is", blikt Cocu terug. "Dan is het belangrijk om direct de druk bij de concurrent te leggen door vroeg te scoren, zodat je een psychologisch voordeel kunt krijgen."