Driessen en Verweij over misgelopen titel Ajax

'Farioli is bezweken onder kampioensdruk, dat vind ik heel slecht'

Update: 16 mei om 23:52
75Reacties

Valentijn Driessen denkt dat Francesco Farioli angst heeft gecreëerd bij Ajax door niet uit te spreken dat ze voor de titel gaan. Mike Verweij, zin collega bij De Telegraaf, vermoedt dat de Italiaanse oefenmeester vanwege zijn onervarenheid is bezweken onder de kampioensdruk.

Ajax weet al vier wedstrijden op een rij niet meer wat winnen is, en zo zijn de negen punten voorsprong die de Amsterdammers hadden ten opzichte van PSV als sneeuw voor de zon verdwenen. In de Kick-off podcast van De Telegraaf worden er vragen gesteld bij de kwaliteit van de selectie van Ajax en Farioli. "Hij heeft in principe spelers om in Nederland goed te spelen, maar het ligt er ook aan wat je met die spelers doet", stelt Driessen.

Een ander kritiekpunt van de chef voetbal is het niet uitspreken van de titelaspiraties van de Amsterdammers. "Zelfde als niet praten over het kampioenschap. Wat creëer je dan? Dat is dan iets van: oh, daar mogen we niet over praten. Dan creëer je bijna angst voor het kampioenschap. Je moet er juist wel over praten", vindt Driessen. "Wij willen kampioen worden, daar ga je toch voor. Al helemaal als je negen punten voorstaat."

Verweij, die Ajax op de voet volgt namens De Telegraaf, kan zich vinden in de lezing van Driessen. "Je krijgt een beetje het idee bij de spelers of de tweede plaats kennelijk ook goed genoeg. Dat stralen ze op dit moment uit", begint hij. Verweij geeft ook de Italiaanse trainer een veeg uit de pan. "Farioli is 36 jaar oud en is een hele onervaren coach die bezweken is onder kampioensdruk. Dat vind ik heel slecht."

Check hier de nieuwste aflevering van #DoneDeal over de zoektocht van Kroes, de truc van Te Kloese en beweging bij PSV!