Boskamp denkt het zijne van 'cultheld' Weghorst: 'Niet mijn favoriet'

Gemengde gevoelens bij Boskamp: 'Hij is ineens een cultheld bij Ajax'

Update: 21 mei om 20:52
49Reacties

Jan Boskamp ziet dat Wout Weghorst een speciale status heeft verworven bij Ajax. En hoewel de oud-voetballer geen fan is van het gedrag van Weghorst, heeft hij wel respect voor zijn carrière. 

"Weghorst doet dingen waardoor je denkt: doe eens normaal", steekt Boskamp van wal in Boskamp & Kleine Gijp. "Maar hij is ineens een cultheld geworden bij Ajax. Als hij langsloopt, gaat iedereen rechtop staan."

Boskamp geeft aan geen fan te zijn van de markante aanvaller. "Nee, het is niet mijn favoriet. Het deed ook zo bij het Nederlands elftal, want ik las dat Koeman hem ook al een keer op zijn flikker heeft moeten geven. Hij moet gewoon normaal doen en niet denken dat hij opeens het voetbal heeft uitgevonden."

'Wel alles uit zijn carrière gehaald'

Toch spreekt Boskamp ook zijn waardering uit voor het doorzettingsvermogen en het sportieve pad van Weghorst. "Hij heeft natuurlijk wel alles uit zijn carrière gehaald. Daar kan iedereen jaloers op zijn. Hij stond op een gegeven moment als nummer tien opgesteld bij Manchester United, dat was onvoorstelbaar. Ik dacht: wat gaat er nou gebeuren?"

Check hier de nieuwste aflevering van De Voetbalweek over kampioen PSV, de breuk tussen Farioli en Ajax en de hypocrisie van Weghorst!