'Kjetil Knutsen hoog op lijst bij Ajax'

Woerts noemt nieuwe Ajax-kandidaat: 'Begrepen dat hij hoog op lijst staat'

119Reacties

Kjetil Knutsen is in beeld bij Ajax om de opvolger te worden van Francesco Farioli. De 56-jarige trainer van FK Bodø/Glimt staat 'hoog op de lijst', zo beweert Chris Woerts donderdagavond bij Vandaag Inside.

Woerts wordt in het praatprogramma gevraagd naar de zoektocht van Ajax naar een nieuwe trainer. "Het wordt in ieder geval niet Ten Hag", begint de sportmarketeer. "Ik heb begrepen dat de trainer van Bodø/Glimt hoog op het lijstje staat, Knutsen." René van der Gijp haakt in. "Maar die wilde toch aan transfers verdienen, Chris? Daarom ging dat niet door. Dat was hij gewend daar. Het was nog in de tijd van Overmars, net nadat Ten Hag wegging, toen zei Ajax: daar kunnen wij niet aan beginnen."

Knutsen werd in de zomer van 2023 in verband gebracht met Ajax, dat uiteindelijk in zee ging met Maurice Steijn. Volgens De Telegraaf-verslaggever Mike Verweij had de Noorse oefenmeester bij Bodø/Glimt recht op een percentage bij uitgaande transfers. Knutsen maakt al jarenlang indruk met Bodø/Glimt, dat onder zijn leiding uitgroeide tot topclub in eigen land en vier keer kampioen werd. Dit seizoen reikte het team tot de halve finale van de Europa League.

Eerder werd gemeld dat Michael Reiziger en Paul Simonis in beeld zijn bij Ajax. Die laatste verlengde wel zijn contract bij Go Ahead Eagles. "Simonis leek me ook niet zo'n goede keus. Die jongen heeft nu één keer een aardige prestatie geleverd, die kan je niet meteen op Ajax zetten", oordeelt Johan Derksen. "Ik begrijp niet dat Ajax geen Nederlandse trainer kan vinden." Woerts ziet een gemiste kans: "John Heitinga was heel boos toen hij een paar jaar geleden gepasseerd werd bij Ajax, maar hij doet het uitstekend als assistent bij Liverpool."