
Martens staat voor dilemma in aanloop naar finale play-offs: 'Allebei compleet'
Maarten Martens wil niet verklappen wie er zondag in de finale van de play-offs om een ticket in de voorronde van de Conference League in de spits staat bij AZ. Door de blessure van Troy Parrott mocht Mexx Meerdink aantreden tegen sc Heerenveen (4-1). Laatstgenoemde eindigde de halve finale van de play-offs als matchwinner door een hattrick.
De drie treffers van Meerdink zijn geen garantie voor speeltijd, benadrukt Martens, die voor een lastige spitsenkeuze staat. Zondag komt FC Twente op bezoek in Alkmaar. De winnaar van het duel verzekert zich van een plaats in de voorronde van de Conference League. Of Martens met Meerdink of Parrott, die doorgaans in de punt staat bij AZ, aantreedt, wil hij nog niet zeggen.
"Het verschil tussen de twee is niet zo groot", klinkt het tegenover De Telegraaf. "Ze zijn allebei vrij compleet. Ze kunnen de diepte bespelen, zijn balvast, kunnen met beide voeten en de kop afronden, hoewel Mexx de betere kopper is. Het grootste verschil dit seizoen is dat Troy fysiek verder en daardoor stabieler was."
Het feit dat Meerdink zijn laatste basisplaats bekroonde met een hattrick, biedt geen garanties, stelt Martens. "Als Mexx top is, is hij gigantisch goed. Dat hebben we tegen Heerenveen ook weer gezien. Als hij dit niet is, wil je een speler zien die zijn 'b-spel' speelt. Dat lukt hem niet altijd. Dat heeft met zijn koppie te maken, doordat hij de lat bij zichzelf veel te hoog legt", aldus de Belg.
Check de nieuwste aflevering van #DoneDeal over de zoektocht in Amsterdam, PSV dat Ajax en Feyenoord aftroeft en de grootste transferflop én -top van de Eredivisie!