Ajax had Stam op het oog voor staf, maar kreeg afwijzing

'Ajax had Stam in beeld als assistent Heitinga, maar kreeg nul op rekest'

Update: 31 mei om 16:10
87Reacties

Ajax heeft een poging gewaagd om Jaap Stam aan de staf voor komend seizoen toe te voegen. Dat maakt het Algemeen Dagblad bekend na de aanstelling van John Heitinga. De oud-verdediger heeft bedankt voor een rol bij Ajax.

Stam zou in beeld zijn geweest als tweede assistent voor Heitinga naast Marcel Keizer, die inmiddels officieel is aangesteld. De verdediger is op dit moment werkzaam als analist voor ViaPlay en trainer bij zijn jeugdclub DOS Kampen. Stam was eerder actief als trainer in de jeugd van Ajax, maar voor een nieuwe periode bij de Amsterdammers zou hij hebben bedankt. 

Nadat Stam vertrok als jeugdtrainer bij Ajax, tekende hij als hoofdcoach van het Engelse Reading. Vervolgens was hij ook werkzaam bij PEC Zwolle, Feyenoord en het Amerikaans FC Cincinnati. Stam was echter nergens echt succesvol. In 2024 tekende hij bij zijn jeugdliefde DOS Kampen. 

Nu Stam geen optie meer is, zou Ajax intern nog twee mogelijkheden zien voor een rol in de staf van de hoofdmacht. Dave Vos was vorig seizoen al assistent van Francesco Farioli en staat nog steeds onder contract in Amsterdam. Datzelfde geldt voor Said Bakkati. Hij was assistent-trainer onder Maurice Steijn, maar hij heeft nog altijd een doorlopende verbintenis in Amsterdam. Bakkati zou ook in beeld zijn bij SC Heerenveen.

Check de nieuwste aflevering van #DoneDeal over het nieuwe trainersduo in Amsterdam, de jackpot van Feyenoord & PSV's zoektocht naar nieuwe verdedigers!