
'Vitesse heeft accountant binnen en doet goede stap richting behoud proflicentie'
Vitesse heeft een belangrijke stap gezet richting het behoud voor de proflicentie van komend seizoen. De Arnhemse club gaat maandag in zee met de firma Crop. Dat wordt de nieuwe accountant van de hekkensluiter van de Keuken Kampioen Divisie, zo schrijft De Gelderlander.
Eerder werd bekend dat Vitesse de proflicentie kwijt zou raken. De KNVB zag destijds te veel bezwaren in het overnameproces. Een van de voorwaarden voor het behouden van die licentie is het hebben van een accountant. Die ontbreekt nog altijd in Arnhem, maar daar komt zeer snel verandering in.
Crop is vanaf komend seizoen is de opvolger van BDO, die afgelopen seizoen vertrokken bij Vitesse. Zij verlieten het Gelredome na de problemen die ontstonden bij de Gelderse voetbalclub. Na mislukte overnames van Coley Parry en Guus Franke kreeg de accountantorganisatie ook vragen over de Russische connecties, waarna de verhoudingen met Vitesse minder werden.
'Met het belastende verleden moest Vitesse een nieuwe accountant vinden. Dat was een zware opdracht', schrijft de krant. 'Vitesse heeft daarbij een imagoprobleem. De club telt tegenwoordig vijf eigenaren, die allen een minderheidsaandeel bezitten. Zowel die constructie als de investeerders zelf zorgen in verband met geloofwaardigheid en legaliteit voor grote problemen bij de KNVB in Zeist.'
"Check hier de nieuwste aflevering van #DoneDeal over het spitsendilemma bij Ajax, PSV en Feyenoord die azen op een Champions League-uitblinker, en het aankomende spitsencarrousel in Europa!"