Van Halst ziet soort sabotage van Italië

‘Sensationele’ afstraffing Italië zorgt voor verbazing: ‘Is een soort sabotage

Update: 7 juni om 00:07
17Reacties

Jan van Halst heeft zich verbaasd over hoe Italië aan de WK-kwalificatie is begonnen. De Azzurri speelden een dramatische eerste helft en staat met 3-0 achter tegen Noorwegen. De oud-voetballer spreekt van 'een soort sabotage'.

Noorwegen staat op een 3-0 voorsprong tegen Italië in de eerste helft. Van Halst is onder de indruk van het spel van de Noren. "Sensationeel. Ook de manier waarop", aldus Van Halst in de studio van Ziggo Sport. Niet alleen de aanvallende kwaliteiten komen aan bod bij de oud-Ajacied, maar ook de verdedigende zwakheden van Italië passeren de revue. "Ook sensationeel waarop Italië verdedigde. Het is typisch vlees noch vis."

De manier van verdedigen is onbegrijpelijk, volgens de oud-verdediger. "Ze proberen nog een beetje naar voren, maar ze kunnen dat helemaal niet. Dan geven ze tien meter achter hun rug weg en dan duikt de ene naar de andere speler daarin", analyseert hij. "Er wordt gelegenheid gegeven om die pass te geven, daar is geen druk op. Het is als een konijntje dat in de koplampen kijkt", doelt hij op de Italianen.

"Die achterste vier zijn aan het wandelen. Die kijken niet eens." Dat is onbegrijpelijk volgens Van Halst. "Het is een soort sabotage. Er zit geen enkele scherpte in. Het is bijna ongelofelijk", eindigt hij zijn relaas. Met een eventuele overwinning van Noorwegen zetten zij een grote stap richting het WK. De Noren komen dan op negen punten uit drie wedstrijden, terwijl Italië op nul blijft. De Azzurri hebben nog wel twee wedstrijden tegoed.