Santi Cazorla (40) helpt Real Oviedo naar de finale van de play-offs om promotie

Veertigjarige (!) Cazorla helpt jeugdliefde: promotiesprookje heel dichtbij

Update: 13 juni om 07:12
14Reacties

Real Oviedo mag dankzij de veertig (!) jaar oude Santi Cazorla serieus dromen van promotie naar La Liga. Door een fraaie rake vrije trap van de doorgewinterde middenvelder rekende Oviedo over twee duels af met UD Almería (3-2 over twee duels). Cazorla is door zijn goal de oudste doelpuntenmaker ooit in de Spaanse promotieplay-offs.

In het thuisduel met Almería begon Cazorla op de bank. Oviedo verdedigde in die wedstrijd een 2-1 voorsprong, nadat het de eerste ontmoeting met die cijfers had gewonnen. Direct na rust bracht trainer Veljko Paunović hem binnen de lijnen, bij een 0-1 achterstand. Vijf minuten later lag de bal al in het net via een heerlijk gekrulde vrije trap. Het Estadio Carlos Tartiere ontplofte, Oviedo hield stand en mag zich opmaken voor een allesbeslissende finale om promotie tegen CD Mirandés of Racing Santander.

Cazorla keerde in 2023 terug bij zijn jeugdliefde Real Oviedo, de club waar hij ooit zijn eerste stappen als prof zette. Eerder speelde hij onder meer bij Villarreal, Málaga, Arsenal en Al-Sadd. Dit seizoen staat de teller op 34 wedstrijden, vier doelpunten en vijf assists in de Segunda División. Ook vorig seizoen gaf hij al vier assists. In 2012 redde hij Oviedo nog van een faillissement met een financiële injectie uit eigen zak. 

Check de nieuwste aflevering van Studio Oranje over de uitblinkende Koeman, de show stelende Memphis en de zekerheidjes richting het WK!