
'Ajax-middenvelder mag transfervrij weg, Mislintat-aankopen zorgen voor hoofdpijn'
Alex Kroes moet deze zomer overuren maken om John Heitinga en assistent Marcel Keizer een selectie te geven om mee te doen in de top volgend seizoen. Dat is de analyse van De Telegraaf zaterdag. Vooral de aankopen van Sven Mislintat zullen voor veel hoofdpijn zorgen bij de technisch directeur.
De Amsterdammers hadden afgelopen seizoen mede door mislukte aankopen van Mislintat veel problemen op financieel gebied. De club kon enkel spelers aantrekken wanneer een andere speler werd verkocht. Met het bemachtigen van een Champions League-ticket en de vijftig miljoen euro die daarmee gepaard gaat hoeft de club niet elk dubbeltje meer om te draaien. Hoe actief Ajax wordt op de transfermarkt, is afhankelijk van een aantal factoren.
Volgens De Telegraaf zouden verkopen van Jorrel Hato, Kenneth Taylor en Brian Brobbey de club het meeste opleveren. Ook Josip Sutalo zou volgens de krant goed in de markt liggen. Daarnaast zorgt het enorme salaris van Jordan Henderson voor problemen en een eventuele transfer van de Engelse routinier zou voor veel ruimte in de begroting zorgen.
Het grootste hoofdpijndossier voor Kroes ligt bij de mislukte aankopen van voorganger Mislintat. Een vijftal spelers, Jakov Medic (VfL Bochum), Chuba Akpom (OSC Lille), Borna Sosa (Torino), Carlos Forbs (Wolves) en Sivert Mannsverk (Cardiff), keren terug naar Amsterdam, maar hebben al te horen gekregen geen onderdeel te zijn van de selectie van volgend seizoen. Ajax krijgt bovendien de spelers niet aan de straatstenen kwijt volgens De Telegraaf.
Check de nieuwste aflevering van #DoneDeal met Perisic-nieuws, de keeperszoektocht van Ajax en de potentiële Hancko-opvolger!