Ochtendkranten kritisch op Jong Oranje en Reiziger

Ochtendkranten genadeloos: 'Dan heeft Jong Oranje niets te zoeken in knock-outs'

81Reacties

Voor Jong Oranje dreigt een roemloze aftocht op het EK na de nederlaag tegen Denemarken. De ochtendkranten zijn kritisch op de Nederlandse beloften, maar richten hun pijlen voornamelijk op bondscoach Michael Reiziger.

Het Algemeen Dagblad zag een aantal spelers van Jong Oranje ontgoocheld naar de grond gaan na afloop. 'Tegen de Finnen hadden de talenten het al bont gemaakt door legio kansen te missen. Tegen de Denen deed de gewijzigde formatie van Reiziger er nog een schepje bovenop. Daardoor, en door wederom zwak te verdedigen, leverde een weliswaar beter optreden uiteindelijk nog minder op', concludeert de krant.

'Niets te zoeken in knock-outfase'
Volgens het AD liet de ploeg van Reiziger wel tien opgelegde kansen liggen. 'Het waren er te veel om op te noemen. Noah Ohio spande de kroon door nog twee keer het laatste zetje te laten mislukken. Zo leed Jong Oranje de eerste nederlaag en is de ten doel gestelde groepswinst al buiten bereik. Winst op Oekraïne is woensdag waarschijnlijk wel genoeg voor de tweede plek, maar als de ploeg van Reiziger killersinstinct voor beide doelen blijft missen, heeft de ploeg die vooraf mikte op Europees goud zelfs niks in de knock-outfase te zoeken.'

Ook De Telegraaf oordeelt scherp. 'Jong Oranje stelt weer zwaar teleur en moet vrezen voor uitschakeling op EK', luidt de kop. Volgens de krant zou het een deceptie zijn, want vooraf werd veel verwacht van de Nederlandse beloften. 'Alle bespiegelingen over Jong Oranje als mogelijke toernooiwinnaar kunnen na twee groepsduels de ijskast in. Het verschil met de verrichtingen van de leeftijdsgenoten van Duitsland, Italië en Spanje in de groepsfase is gigantisch.'

Kritiek op keuzes Reiziger: 'Meerdink achtervolgt hem'
Reiziger ontsnapt niet aan kritiek. 'De rol van Jong Oranje-coach Michael Reiziger mag kritisch tegen het licht worden gehouden. Meerdere keuzes van de voormalige Ajacied pakken niet goed uit.' De basisplaats van Anass Salah-Eddine als controleur wordt 'een nieuw konijn uit de hoge hoed' genoemd, zeker omdat hij sinds zijn transfer naar AS Roma nauwelijks speelde. De keuzes van Reiziger wordt sowieso tegen het licht gehouden. 'De eerste twee groepswedstrijden hebben de makke van het selectiebeleid van Reiziger aan het licht gebracht', schrijft De Telegraaf, dat oordeelt dat veel keuzes zijn gemaakt uit loyaliteit.

'Dat de vorm van het moment en wedstrijdritme niet te onderschatten factoren zijn bij toernooivoetbal is ook te zien aan spits Noah Ohio. Hij kreeg tegen de Denen drie grote kansen, maar miste driemaal', aldus De Telegraaf. 'Het niet selecteren van een bewezen goaltjesdief Mexx Meerdink, een spits die wél in vorm is, blijft Reiziger achtervolgen, als de wel geselecteerde spitsen zoveel kansen blijven missen.'

'Het missen van de kansen is niet de enige tekortkoming van Jong Oranje op dit EK tot nu toe', vervolgt de krant. 'Net als tegen Finland waren er ook tegen Denemarken weer vele slordigheden in het spel aan de bal en veelal gebeurde door de wat meer gelouterde spelers als Jorrel Hato, Devyne Rensch en Ian Maatsen.  Daarnaast was Jong Oranje tegen Denemarken verdedigend enorm kwetsbaar.' Daardoor is het tegen Oekraïne nu al 'erop of eronder'.