
Meerdink slaat terug na mislopen EK: 'Alsof ik Reiziger iets had aangedaan'
Mexx Meerdink baalt dat Michael Reiziger geen contact met hem heeft opgenomen. De AZ-spits werd niet opgeroepen voor het EK met Jong Oranje, wat voor een storm aan reacties zorgde. Zonder hem bereikten de Nederlandse beloften woensdag de kwartfinale.
Dat Meerdink niet mee is naar Slowakije houdt verband met een afmelding in november. "Ik kwam net terug van een blessure en wilde herstellen in Alkmaar. Dat was de juiste keuze, want ik heb het seizoen goed afgesloten", zegt hij tegen de NOS.
Het stak Reiziger echter dat Meerdink nog vóór de eerste wedstrijd van Jong Oranje alweer minuten maakte in een oefenduel van AZ. De bondscoach riep hem daarna niet meer op. Ook niet voor het EK. "Dat is zijn keuze, en die moet ik accepteren", zegt de goaltjesdief. "Maar het liefst had ik gezien dat hij contact met mij had opgenomen."
Ook in gesprek met Voetbal International verweert Meerdink zich. "Bij Jong Oranje had ik natuurlijk geen garantie op die speeltijd. Terwijl het voor de opbouw van mijn fitheid belangrijk was een uur te voetballen. Dat moeten ze dan gewoon accepteren, vind ik. Nu leek het net alsof ik Reiziger iets had aangedaan. Wat totaal niet aan de orde was. Ik zal altijd open staan voor een oproep van een nationaal elftal", benadrukt hij.
Vanaf zijn vakantieadres had Meerdink in de gaten dat zijn absentie bijna een nationale discussie veroorzaakte. "Ik heb me er niet zo bewust mee bezig gehouden. Al is het best gek als je onderwerp van gesprek bent, tijdens een toernooi waarbij je helemaal niet aanwezig ben", stelt hij tegenover VI.
Meerdink gunt Jong Oranje het beste op het EK. Zelf blijft hij onverminderd ambitieus. "Ik ben heel gretig. Er komt een WK aan met het grote Oranje, daar heb ik ook mijn ogen op gericht", erkent hij bij de omroep.