
Driessen hekelt 'ongelooflijk domme' KNVB: 'Dat doen ze in Engeland wel...'
Valentijn Driessen heeft felle kritiek geuit op de KNVB vanwege het conceptprogramma van de Eredivisie. Hij vindt dat de kampioen van het vorige seizoen de openingswedstrijd moet spelen.
De KNVB heeft deze week het programma voor de competitie bekend gemaakt. Het seizoen wordt op vrijdagavond afgetrapt met Fortuna Sittard - Go Ahead Eagles. Driessen laakt de KNVB om die keuze. Hij had liever gezien dat de kampioen de nieuwe jaargang zou beginnen. "De KNVB is natuurlijk ook ongelooflijk dom om bijvoorbeeld Ajax - Telstar niet als seizoensopening neer te zetten. Dat doen ze in Engeland wel, de kampioen opent het seizoen", aldus Driessen in de Kick-off podcast van De Telegraaf.
De Amsterdammers openen het seizoen tegen de promovendus uit Velsen-Zuid. "Ajax heeft de makkelijkste seizoensstart die je maar kan wensen. Dan zit je gelijk vol in het seizoen", vindt Driessen. "Waar openen wij mee (in de Eredivisie, red.)? Met Fortuna Sittard, die mochten niet eens Europees spelen, tegen Go Ahead Eagles."
Driessen zag dus liever dat de 'kampioen' het seizoen zou aftrappen. "Je moet natuurlijk met Ajax - Telstar beginnen, niet met zo’n wedstrijd waar helemaal niemand naar uit zit te kijken." Hij vergist zich met de daadwerkelijke kampioen PSV. Zij openen het seizoen met een thuiswedstrijd tegen Sparta Rotterdam.
Check de nieuwste aflevering van #DoneDeal over een mogelijk onverwachte Feyenoord-klapper, de targets van Ajax en de voorhoede van PSV!