
Janssen ziet 'uitvinding' slagen bij Jong Oranje: 'Moet hij niet meer aan tornen'
Volgens Theo Janssen is het experiment van bondscoach Michael Reiziger om Ryan Flamingo te posteren als verdedigende middenvelder geslaagd. De oefenmeester was in de eerste EK-duels op zoek naar de juiste formatie, maar de 'uitvinding' met Flamingo is een goede zet gebleken, zo stelt Janssen.
Eerder tijdens het eindtoernooi in Slowakije liet Janssen zich kritisch uit over Reiziger. "Omdat ik hem wat vlak over vond komen in de media", legt de analist uit aan de NOS. "Na die uitspraken heb ik met wat mensen gebeld die met hem werken, of hebben gewerkt, en die zeggen dat hij intern heel duidelijk overkomt. Bovendien heeft hij tegen Jong Portugal een goed plan bedacht en uitstekend gewisseld."
"Ook de uitvinding met Ryan Flamingo op de positie van verdedigende middenvelder, pakt goed uit. Daar moet hij niet meer aan tornen", vervolgt Janssen zijn verhaal. "Maar goed, uitgepuzzeld is Reiziger nog niet, want hij mist drie belangrijke spelers die je niet zomaar vervangt." Daarmee doelt de oud-voetballer op de schorsingen van Devyne Rensch, Kenneth Taylor en Ruben van Bommel.
In de halve finale staat Jong Oranje tegenover Jong Engeland. Janssen verwacht een 'fifty-fifty duel' tussen beide landen. "Jong England heb ik meermaals zien spelen en heb ik goede met mindere duels zien afwisselen, maar van Jong Oranje ben ik ook nog niet overtuigd", zegt hij. "Kwalitatief lever je in met de spelers die je moet missen. Dat gaat denk ik de doorslag geven."
Check de nieuwste aflevering van Studio Oranje over de puzzel voor Reiziger, de sleutelspeler in de halve finale en toekomstige sterren op het EK!