
Real Madrid wacht WK-kraker tegen PSG na doldwaze slotfase, rood Huijsen
Real Madrid heeft een plek verworven in de halve finales van het WK voor clubs in de Verenigde Staten. Borussia Dortmund bleek, net als afgelopen seizoen in de Champions League, een maatje te klein voor de Spaanse grootmacht: 3-2. In de doldwaze slotfase kreeg Dean Huijsen rood.
In het Metlife Stadium te East Rutherford, New Jersey walste Real Madrid in de eerste helft over Dortmund heen. Na tien minuten opende Gonzalo García, de 21-jarige WK-openbaring van Real, de score door een voorzet van Arda Güler vakkundig af te werken. Met vier doelpunten in vijf wedstrijden is hij de huidige topscorer van het WK voor clubs.
Dortmund moest in de achtervolging, maar slikte al snel de 2-0. Weer was een Garcia trefzeker, ditmaal Fran Garcia. De linksback scoorde op aangeven van Trent Alexander-Arnold. Real was veel beter dan de Duitsers, die van geluk mochten spreken dat Jude Bellingham en Vinícius Júnior verzuimden de trekker over te halen.
In de rust probeerde Dortmund-trainer Niko Kovac wat te forceren met drie wissels, maar van een Duitse comeback kwam het niet meer. Wel werd er in de doldwaze blessuretijd nog drie (!) keer gescoord. Maximilian Beier (BVB), Kylian Mbappé (Real ) en Serhou Guirassy (BVB) bepaalden de eindstand op 3-2. Dean Huijsen veroorzaakte een strafschop en kreeg een directe rode kaart.
Real Madrid heeft zich geplaatst voor de halve finales van het WK, waarin Champions League-winnaar Paris Saint-Germain (woensdag 21.00 uur) de tegenstander is. De andere halve finale gaat tussen Fluminense en Chelsea (dinsdag 21.00 uur).