Vitesse-man Büttner: 'Een schandalige beslissing'

Vitesse-man Büttner: "Het is verschrikkelijk, een schandalige beslissing"

Update: 8 augustus 2025 om 16:46
109Reacties

Alexander Büttner vindt het schandalig dat Vitesse zijn proflicentie definitief verliest. De 36-jarige verdediger van de Arnhemmers maakt korte metten met het besluit van de KNVB en het vonnis van de rechtbank.

Volgens Büttner is de verslagenheid groot op de club. "Het is stil. Het is vreselijk nieuws natuurlijk", zegt hij tegen ESPN. "Zo'n grote club als Vitesse hoort gewoon in het betaald voetbal thuis. Ja, wat nu... Zeg het maar. De jongens moeten met nieuwe clubs gaan praten en hun zaakwaarnemer bellen. Ik zelf ook, want ik wil ook nog graag voetballen. Maar we hebben natuurlijk veel jonge jongens, die nog een heel mooie toekomst voor de boeg hebben."

Ook bij Büttner zelf komt de klap keihard aan. "Voor mij gaat het verder, weet je. Ik ben echt van Vitesse", stelt de vleugelverdediger, die ook op het maatschappelijke belang van de club in de stad en regio wijst, want veel meer mensen worden hard getroffen. "Persoonlijk vind ik het wel een schandalige beslissing", stelt hij. "Als je kijkt hoeveel mensen nu zonder werk komen te zitten, vind ik het wel een rare beslissing."

Ook in gesprek met het Algemeen Dagblad is Büttner uitgesproken. "Dit is vreselijk nieuws, zo’n grote club als Vitesse. Het is verschrikkelijk. Een schandalige beslissing. Het is veel meer dan voetbal."