
Vitesse-ramp nieuws in buitenland: 'Spelers als Makaay, Van Hooijdonk, Matic...'
Vitesse mag geen profvoetbal meer spelen, en dat is niet alleen nieuws in Nederland. Ook in België, Frankrijk, Duitsland en Portugal is aandacht voor het ingrijpende oordeel dat de rechter vrijdag velde.
'Nederlandse traditieclub Vitesse verdwijnt uit profvoetbal nadat het ook in kort geding geen licentie krijgt', kopt Het Laatste Nieuws in België. 'De malaise bij Vitesse heeft ook een kleine Belgische link. In 2022 wilde de Amerikaan Coley Parry met zijn Common Group, tevens eigenaar van 1B-club Patro Eisden, Vitesse overnemen. Na een soap van bijna twee jaar besliste de licentiecommissie dat Parry de club uit Arnhem niet mocht overnemen', herinnert de krant zich.

VOL
20:00
vr 09-10-2026
VIT
Ook het Franse L'Équipe besteedt aandacht aan het voor Vitesse gitzwarte nieuws. 'Deze keer is het echt voorbij. De 133 jaar oude Nederlandse club, die spelers als Roy Makaay, Pierre van Hooijdonk en Nemanja Matic voortbracht, had een laatste beroep aangetekend bij de burgerlijke rechter nadat de KNVB afgelopen vrijdag haar licentieaanvraag in hoger beroep had afgewezen. Maar de Nederlandse rechter oordeelde in het voordeel van de bond, waarmee het lot van Vitesse was bezegeld, tot grote ontsteltenis van de supporters', schrijft het toonaangevende medium.
'Vitesse Arnhem heeft geen toekomst in het profvoetbal', kopt de Duitse tak van Sky Sport. 'De teloorgang van de oer-Hollandse club en voormalig bekerwinnaar Vitesse Arnhem uit het betaalde voetbal is bezegeld', doelt het op het keiharde oordeel van de rechter.
Het verdwijnen van Vitesse uit het voetballandschap heeft ook Portugal bereikt. 'Historische Nederlandse club verdwijnt uit profvoetbal', schrijft O Jogo. 'Vitesse, een Nederlandse club met een rijke geschiedenis, werd opgericht in 1892 en verloor vrijdag zijn professionele licentie nadat het zijn laatste mogelijke hoger beroep bij de centrale rechtbank in Nederland had verloren.'
Check de nieuwe extra aflevering van #DoneDeal over het laatste nieuws over Vitesse!

















