Ajax nog niet klaar op transfermarkt

'Tevreden' Ajax zoekt een extra versterking op transfermarkt: 'Maar voorlopig...'

Update: 8 augustus 2025 om 23:43
101Reacties

Ajax wil het liefst de selectie nog versterken met een defensieve middenvelder. De Amsterdammers zijn tevreden met de transferzomer tot nu toe, maar willen het liefst nog een ervaren kracht toevoegen. Daarbij stuit technisch directeur Alex Kroes wel op een probleem, zo weet Telegraaf-journalist Mike Verweij. Daarnaast geeft de Ajax-watcher een update over de speelkansen van Ko Itakura en Oscar Gloukh in de seizoensopener tegen Telstar.

Tot dusver is Ajax heel erg tevreden over de transferzomer die ze beleven. "Ajax is heel erg blij dat ze zich in iedere linie versterkt hebben", aldus Verweij in de Kick-off podcast. "Ze hebben een hele goede keeper van Liverpool kunnen huren, Vítezslav Jaros. Ik durf nu wel te zeggen dat het een goede keeper is."

Vrijdag werd bekend dat Ajax ook Itakura definitief overneemt van Borussia Mönchengladbach. De Ajax-watcher van De Telegraaf weet alleen dat de supporters in Amsterdam nog moeten wachten voordat ze de kersverse aanwinst in actie kunnen zien. "In de verdedigingslinie is Ko Itakura aangetrokken, al is hij tegen Telstar nog niet speelgerechtigd. Voor hem moet nog een werkvergunning aangevraagd worden en die is niet binnen voor de wedstrijd van zondag."

In tegenstelling tot Itakura heeft Verweij wel goed nieuws over Gloukh. "Voor het middenveld is natuurlijk Oscar Gloukh gehaald. Zijn werkvergunning is wél in orde, dus hij kan zondag spelen. Of hij start, dat weet ik niet. Hij kan in ieder geval invallen", aldus de Ajax-watcher. Ook aanvallend hebben de Amsterdammers een versterking gehaald. "Voorin hebben ze dan nog Raúl Moro gehaald. Dus in elke linie is een versterking gehaald. Het waren wel allemaal spelers die ook bovenaan het lijstje stonden voor die posities."

Met deze vier versterkingen wil Ajax een volgende gooi gaan doen naar de landstitel, al voegt John Heitinga het liefst nog een middenvelder toe. Dat gaat alleen minder makkelijk dan gehoopt. "Ajax heeft er aan de voorkant best flink in geïnvesteerd door aan de voorkant al met ze te praten. Ajax heeft die spelers, ondanks forse concurrentie uit binnen- en buitenland, toch binnen weten te halen. Dus de club is heel tevreden. Binnen de club wordt ook wel beseft dat er nog een nummer 6 nodig is. Maar het geld is voorlopig even op."

Check de nieuwste aflevering van #DoneDeal over het laatste transfernieuws rond PSV, Ajax en Feyenoord!