
Teleurgestelde Noppert trekt boetekleed aan: 'Ik moet nu een grote jongen zijn'
Andries Noppert trekt het boetekleed aan na de nederlaag van sc Heerenveen in de Derby van het Noorden. De doelman van de Friezen ging in de fout in aanloop naar de gelijkmaker van FC Groningen-aanvaller Brynjolfur Willumsson.
Noppert verkeek zich op het schot van de IJslander, waardoor Groningen op 1-1 kwam. "Ik ben zeker teleurgesteld over het resultaat. Over de eerste goal... Ik schat 'm verkeerd in. Dan moet je jezelf herpakken. Dat is aardig gelukt, maar je hebt er geen resultaat mee behaald", zegt de Toren van Joure tegen ESPN.
In het schot van Willumsson zat volgens Noppert een 'zwabber', die hem nekte. "Ja, dat gevoel had ik ook. Alleen dan moet ik 'm alsnog beter verwerken. Ik schat 'm verkeerd in. Dat doe ik niet goed. Dan moet je jezelf herpakken. Voorheen had ik daar wel eens moeite mee, dat was in elk geval beter vandaag."
"We geven het ook als team in de tweede helft iets te makkelijk weg", vervolgt Noppert. "We hadden zeker een tweede en een derde goal kunnen maken. En dan krijg je in de 94ste minuut het deksel op de neus. Dat doet pijn." De late 2-1 was te voorkomen volgens Noppert. "Je moet alles analyseren en je moet niemand aanwijzen als boeman, maar het heeft met een stukje communicatie te maken. We gaan met z'n tweeën naar de bal en de spits staat vrij."
Noppert verrichtte zelf nog wel een belangrijke redding tijdens het duel. "Dat was gewoon goed. Als ik die inschattingsfout niet had gemaakt, had ik denk ik een heel solide wedstrijd gespeeld. Ik moet nu een grote jongen zijn, hoort erbij, doorgaan en niet bij de pakken neerzitten. Maar dit is een klotemoment", besluit de vijfvoudig international.


















