
Spaanse pers eensgezind na Hancko-debuut: 'Ongebruikelijk in een team van Simeone'
Atlético Madrid is het seizoen begonnen met een teleurstellende nederlaag bij Espanyol (2-1), maar Dávid Hancko heeft bij zijn debuut alsnog direct indruk gemaakt op de Spaanse pers. De van Feyenoord overgekomen verdediger wordt direct bestempeld als een 'belangrijke aanwinst'.
Zondagavond bracht Atlético een bezoek aan Espanyol. Hancko speelde negentig minuten als linkercentrale verdediger, naast Spaans international Robin Le Normand. Hoewel Los Rojiblancos aanvankelijk nog op voorsprong kwamen door een goal van Julián Álvarez, eindigde de wedstrijd in 2-1. Volgens Marca voerde Hancko zijn taken 'competent' uit in het RCDE Stadium. 'Daardoor klinkt het eindresultaat van de transferperiode positief', doelt Marca op het feit dat de andere zomeraanwinsten ook geen slechte indruk achterlieten.
'Al vroeg in de wedstrijd ging Hancko mee naar voren, iets wat ongebruikelijk is voor centrale verdedigers in een elftal van Diego Simeone', zo schrijft Mundo Deportivo. 'Vanuit een standaardsituatie scoorde Hancko bijna uit een corner, wat tevens één van zijn sterke punten is. Hij was overtuigend in het wegwerken van de bal en verdedigend was hij behoorlijk solide.'
Ook AS is onder overtuigd na het officiële debuut van Hancko. 'Hij liet zich meteen zien met een kopbal die Espanyol-keeper Marko Dmitrovic uit een corner moest pareren. Hij was goed op de vleugel en alert in het uitverdedigen. Hij lijkt een belangrijke aanwinst voor de verdediging van Atlético, al eindigde het debuut van de Slowaak met een slechte avond', doelt AS op de twee goals die Espanyol nog maakte in de laatste twintig minuten.
Atlético betaalde deze zomer zo'n 31 tot 34 miljoen euro voor Hancko, die de daardoor de deur bij Feyenoord na drie jaar achter zich dicht trok.

















