Heerenveen verdient fors mee aan transfer Van Ewijk

'Heerenveen ontvangt fors bedrag voor toptransfer van oud-speler'

16Reacties

Milan van Ewijk gaat inderdaad de overstap maken naar VfL Wolfsburg, zo meldt Voetbal International. Van die transfer gaat zijn oude club sc Heerenveen ook fors mee profiteren.

Eerder werd al gemeld dat Van Ewijk een transfer naar de Bundesliga gaat maken. Zijn huidige club Coventry City krijgt minimaal tien miljoen euro, maar het bedrag kan nog oplopen tot twaalf miljoen euro. Alleen enkele details en de medische keuring scheiden Van Ewijk en Wolfsburg nog van een samenwerking. Wolfsburg-coach Paul Simonis werkte nog met de vleugelverdediger samen in zijn tijd als assistent-coach bij Heerenveen.

Heerenveen verkocht Van Ewijk in 2023 voor 4,5 miljoen euro aan Coventry City. Bij die deal werd een doorverkooppercentage van tien procent bedongen over de winst die de Engelse ploeg zou verdienen aan een eventuele transfer. Coventry gaat dus om en nabij de 7,5 miljoen euro verdienen aan de transfer van Van Ewijk, als alle bonussen worden gehaald. In dat geval moeten de Engelsen een bedrag van 750.000 euro overmaken naar Friesland.