Danny Blind is kritisch op Ajax

Ajax kan clubicoon ook niet imponeren: "Je hoopt dat ze verder zijn"

Update: 31 augustus 2025 om 21:37
90Reacties

Danny Blind is kritisch op het vertoonde spel van Ajax. De oud-voetballer en -trainer van de Amsterdammers stelt dat de ploeg van John Heitinga tegen FC Volendam eigenlijk geen punten mag verspelen. Desondanks gebeurde dat toch (1-1).

"Het is duidelijk dat het nog niet staat zoals je hoopt dat het staat", begint Blind in de studio van Ziggo Sport. "Dat is altijd met nieuwe spelers. Het is niet dat we daar een karrenvracht van hebben, maar wel een handjevol. Dat is altijd weer even zoeken, zodat het in elkaar valt."

Ajax is niet goed begonnen aan de start van de Eredivisie. De Amsterdammers verspeelden al punten in de uitwedstrijden tegen Go Ahead Eagles en dus Volendam. Thuis werd daarentegen wel gewonnen van SC Telstar en Heracles Almelo. "Elk punt dat je nu verliest... Go Ahead-uit is een lastige wedstrijd, maar bij Volendam mag je in principe geen punten verspelen. Dan had je nu op tien of twaalf punten gestaan uit vier wedstrijden. En dat had met dit programma gemoeten."

Blind had ook gehoopt dat het spel van Ajax beter was geweest. "Je hoopt dat ze verder zijn. Je hebt een lange voorbereiding zonder play-off wedstrijden in Europa", besluit hij. "Maar dat weet Heitinga ook wel, dat benadrukte hij gisteren (zaterdag, red.) ook."