Oranje laat topscorersspeech Memphis zien

Memphis zet teamgenoten op plek in Oranje-kleedkamer: 'Dit kan natuurlijk niet'

Update: 10 september 2025 om 13:52
33Reacties

Het Nederlands elftal heeft een inkijkje gegeven in die speech die Memphis Depay in de kleedkamer van Oranje gaf na het behalen van de topscorerstitel. De spits bedankte zijn ploeggenoten, maar plaatste ook een kritische noot. 

“Ik ben heel trots natuurlijk en blij”, vertelt Memphis na het duel met Litouwen in de kleedkamer. “Om dit te kunnen bereiken heb ik veel inspiratie gehaald uit het verleden. Legendes en spitsen die voor mij zijn geweest. Ik heb nog met veel jongens het veld mogen delen zoals Klaas-Jan (Huntelaar red.), Robin van Persie, Arjen Robben en nog meer anderen. Nu heb ik iets wat ik altijd heb gemanifesteerd en waar ik altijd van gedroomd heb, topscorer aller tijden.”

Memphis bedankte ook zijn teamgenoten en beseft dat hij het zonder hen niet had gehaald. “Ik wil jullie natuurlijk allemaal bedanken omdat jullie mij super hard hebben gesteund. Zeker ook de laatste periode toen ik na het EK als eerste Nederlands elftal speler naar Brazilië ging. We moeten zo blijven doorgaan. Dit is een mijlpaal voor mij persoonlijk, maar iedereen heeft hieraan bijgedragen.”

Toch was Memphis ook kritisch na het duel met Litouwen en deelt hij zijn echte ultieme doel met zijn teamgenoten. “Nu moeten we focussen en zorgen dat we met een teamprestatie samen iets gaan winnen. Dat is het ultieme doel. Wat we daarvoor willen doen, daar moeten we goed over gaan zitten. Zoals vanavond kan het natuurlijk niet.”