
PSG-coach Enrique ziet af van veelbesproken experiment: 'Ik durf het niet'
Luis Enrique zal komende zondag niet vanaf de tribune coachen tijdens het uitduel van PSG bij Olympique Marseille. De Spanjaard herstelt nog altijd van een sleutelbeenoperatie en zag zich genoodzaakt af te zien van zijn inmiddels beroemde tribune-experiment, zo vertelt hij op een persmoment.
De Spaanse coach heeft de afgelopen weken verrassend veel media-aandacht getrokken door zijn team vanaf de tribune te leiden. Zo zat hij bij PSG-Lens (2-0) en de Champions League-wedstrijd tegen Atalanta Bergamo (4-0) op een hogere positie met zicht op het hele veld. "Ik durf het niet in een ander stadion dan die van ons te doen", grapte Luis Enrique over de aanstaande confrontatie in Marseille.
Volgens de coach spelen veiligheidsredenen een grote rol. "Het is beter om niet met vuur te spelen. Deze keer zal ik bij mijn spelers zijn om de hitte te voelen. Het gaat om een klassieker van het Franse voetbal, een wedstrijd die iedereen wil spelen in een intense sfeer", aldus Enrique over het duel in het Stade Vélodrome.
Het tribune-experiment, geïnspireerd door rugbycoaches, bleek tot nu toe succesvol. Vanuit de hoogte kan Enrique precies zien wie goed presteert en waar bijgestuurd moet worden. De communicatie verliep via headset en microfoon met assistent Rafa Pol, die de eerste helft vanaf de zijlijn coachte. In de tweede helft nam Enrique zoals gebruikelijk weer plaats op de technische linie.
Check hieronder de nieuwste aflevering van #DoneDeal over de Henderson-erfenis bij Ajax, de contractdossiers van Feyenoord en véél meer!

















