Ricky van Wolfswinkel scoort honderd goals in Eredivisie

FC Twente-routinier breekt magische grens: 'Ben een trots man, een mooie mijlpaal'

14Reacties

Ricky van Wolfswinkel prijst zich een gelukkig man na Sparta-Twente (1-5) vrijdagavond. Op Het Kasteel werd Sparta in de eerste wedstrijd van John van den Brom als trainer van FC Twente verslagen. Een hoofdrol was weggelegd voor Van Wolfswinkel, die zijn honderdste Eredivisietreffer maakte.

De spits heeft zichzelf de laatste weken meermaals bekritiseerd. De routinier vond zichzelf 'te weinig dreigend' en moest 'gaan leveren in de zestien'. Tegen Sparta kwam de aanvaller eindelijk los. Bij het vierde Twente-doelpunt tikte hij de bal subtiel achter Sparta-doelman Joël Drommel.

Voor de camera van ESPN reageert hij op de wedstrijd, waarin hij zijn honderdste doelpunt in de Eredivisie wist te maken. "Ik ben een trots man en het is toch een kleine mijplaal voor een geroutineerde spits", klinkt het. Die doelpunten scoorde de 36-jarige voor Vitesse, FC Utrecht, opnieuw Vitesse en nu dus FC Twente.

In zijn carrière maakte hij verschillende tussenstapjes, met avonturen in Portugal (Sporting Lissabon), Engeland (Norwich City), Frankrijk (Saint-Étienne), Spanje (Real Betis) en Zwitserland (FC Basel).