AZ-directeur Max Huiberts over Raiola

AZ-directeur Huiberts vertelt anekdote over iconische zaakwaarnemer: 'Meesterlijk'

23Reacties

AZ-directeur Max Huiberts kijkt terug op drie bijzondere avonden die zijn carrière voorgoed veranderden. Tien jaar geleden kreeg hij van Mino Raiola een exclusieve spoedcursus deals sluiten. De toenmalige scout van AZ mocht in Haarlem aanschuiven bij de superzaakwaarnemer, die hem wegwijs maakte in de wereld van transfers en miljoenen. Dat vertelt Huiberts in de podcast Mino’s Imperium, waarin het leven en werk van Raiola centraal staan.

"Daar heb ik gigantisch veel van geleerd. Hij heeft me iets te veel verteld, denk ik", zegt Huiberts in de podcast. Tijdens de sessies, waarbij Raiola’s vader pasta serveerde, hing hij aan de lippen van de man achter megadeals van spelers als Zlatan Ibrahimovic. "Ik durfde geen aantekeningen te maken, bang om de sfeer te verstoren. Zodra ik thuiskwam, schreef ik alles op. Ik hoorde al die anekdotes en verhalen van Mino over hoe hij zijn deals heeft gemaakt."

Feyenoord

FEY

18:45

Vandaag
AZ

AZ

De opgedane kennis kwam van pas toen Huiberts later als technisch directeur tegenover zijn leermeester stond. Na de transfer van Steven Berghuis naar Watford in 2015 belde Raiola met een opmerkelijke eis. "Hij zegt: ‘Dit weet jij nog niet, maar ik krijg altijd tien procent van de deals die ik doe.' Ik legde uit dat ik die afspraak niet met hem gemaakt had. Hij zei: 'Ja, maar zo werk ik altijd.' Waarop ik reageerde: 'Dat had je me vooraf moeten vertellen.'" Raiola kreeg nul op het rekest en wees zelfs een kleine geste af.

Ook bij latere onderhandelingen, zoals over de komst van Vangelis Pavlidis in 2021, liet Raiola zijn tactiek zien. Huiberts herinnert zich een dag in Monaco waarin slechts tien minuten over de Griek werd gesproken. "Op de terugweg zei Robert Eenhoorn: 'Wat zijn we eigenlijk opgeschoten?' Ik antwoordde: 'Geen klote, helemaal niks. We hebben alleen tien minuten gehoord hoe hij het ziet.' Dat was wel meesterlijk."

De lessen van Raiola, over tijd, geduld en druk zetten, betaalt Huiberts inmiddels ruimschoots terug in Alkmaar. Onder zijn leiding verkocht AZ spelers als Pavlidis, Vincent Janssen en Tijjani Reijnders voor miljoenen. "Tijd kan je vriend zijn, maar ook je vijand. Als mensen iets willen, gaan ze weleens over financiële grenzen heen. Dat is in het voordeel van de speler en de zaakwaarnemer", aldus Huiberts in Mino’s Imperium.

Check hieronder de nieuwste aflevering van #DoneDeal over de Henderson-erfenis bij Ajax, de contractdossiers van Feyenoord en véél meer!