
Kluivert laat FC Twente-banneling Hilgers thuis: 'Problemen bij zijn club'
De Indonesische voetbalbond (PSSI) heeft tekst en uitleg gegeven over het ontbreken van Mees Hilgers in de nationale ploeg. De verdediger FC Twente is niet opgeroepen voor de cruciale WK-kwalificatieduels met Saudi-Arabië en Irak vanwege 'problemen met zijn club'.
Hilgers zit op een dood spoor en krijgt in Enschede geen speelminuten zolang hij zijn contract niet verlengt. Dat kost hem nu ook zijn plek in de selectie van Indonesië, dat onder leiding staat van bondscoach Patrick Kluivert. De bondscoach neemt Hilgers niet mee naar de vierde ronde van de Aziatische WK-kwalificatiecyclus.
De PSSI benadrukt dat Hilgers bewust de ruimte krijgt om zich op zijn 'clubproblemen' te richten. "Het is duidelijk dat Mees zich nu volledig concentreert op FC Twente", verklaart comitélid Arya Sinulingga. "We weten allemaal waarom hij daar niet speelt: vanwege zijn contract. Daarom willen we niet dat hij zijn concentratie verliest. Hij krijgt de tijd om dit op te lossen."
Het ontbreken van viervoudig international Hilgers is een flinke aderlating voor Indonesië, dat in een felle strijd is verwikkeld om een WK-ticket. Alleen de groepswinnaar gaat rechtstreeks naar het WK 2026, terwijl de nummer twee een play-off speelt. Indonesië zit in een poule met Saudi-Arabië en Irak.

















