Van Persie bekritiseerd wegens roulatiebeleid

Van Persie aangepakt door NOS-analisten: 'Dat kan toch niet zo zijn?'

Update: 28 september 2025 om 23:58
11Reacties

De nederlaag van Feyenoord bij SC Braga (1-0) in de Europa League zorgde zondagavond in Studio Voetbal voor stevige woorden over de vele wisselingen in de basiself. Volgens de analisten wordt er tegenwoordig te snel gerouleerd door trainers als Robin van Persie.

Volgens de analisten aan tafel bij NOS Studio Voetbal rouleren trainers als Robin van Persie hun spelers te vaak. De nederlaag van Feyenoord tegen SC Braga in de Europa League (1-0) is wat hun betreft hét bewijs.

Feyenoord

FEY

18:45

Morgen
Como

COM

Pierre van Hooijdonk steekt van wal en begrijpt weinig van de keuzes van de Feyenoord-trainer. "We hebben zeven wedstrijden gespeeld in de competitie. Het kan toch niet zo zijn dat je na zeven competitiewedstrijden, Europees andere spelers moet opstellen omdat de belasting te zwaar is? Dat kan ik mij eind november nog ietsje voorstellen."

Alex Pastoor nuanceert de kritiek, maar stelt ook vraagtekens. "Dat wisselen doet iedereen. Maar de vraag is in welke mate kan je het veroorloven. En dat kunnen wij moeilijk beoordelen." Ibrahim Afellay sluit zich bij Van Hooijdonk. "Hoezo kon dat vroeger wel? Je wordt toch opgeleid om negentig minuten te spelen? Je kijkt er toch naar uit om doordeweeks Champions League of Europa League te spelen? Je kijkt niet uit naar, met alle respect, Almere City-uit."

Ook Rafael van der Vaart haalt herinneringen op aan zijn eigen loopbaan. "Ik was negentien en had nooit vakantie. Je was jong en nooit moe. Je moet zoveel mogelijk spelen. En dan raak je maar een keer geblesseerd."