Ajacied McConnell kijkt op naar Nederlander: 'Hij is een inspiratie voor mij'

Ajacied McConnell kijkt op naar Nederlandse middenvelder: 'Hij is ongelooflijk'

33Reacties

Ryan Gravenberch is een inspiratie voor James McConnell, zo vertelt hij in gesprek met Voetbal International. De 21-jarige Ajacied stond vorig seizoen dagelijks op hetzelfde trainingsveld als de middenvelder (23) van the Reds en probeerde zoveel mogelijk van hem te leren.

“Omdat ik eerder wat aanvallender speelde, heb ik ook andere kwaliteiten dan andere nummers 6. Een van mijn kwaliteiten is bijvoorbeeld dat ik met de bal op kan stomen en op die manier de linies kan doorbreken. Wie daar het allerbeste in is, is Gravenberch”, begint McConnell. “Hij is ongelooflijk.” 

“Dat wordt ook steeds belangrijker in het moderne voetbal, zodat je wat meer een vloeibare formatie hebt. Het jarenlang trainen en spelen onder Jürgen Klopp en Arne Slot heeft me de kans gegeven om echt te werken aan het defensieve aspect”, vervolgt de rechtspoot. 

McConnell leert veel door naar andere middenvelders te kijken. “Ik heb vorig jaar dus heel veel op Gravenberch gelet, omdat hij eigenlijk het type nummer 6 is dat ik ook wil zijn. Hij is geweldig in de linies doorbreken met zijn runs, dat is in mindere mate ook een kracht van mij.” 

“Hij is ook van een nummer 8 naar een nummer 6 gegaan, net als ik. Wat dat betreft is hij een inspiratie voor mij, om het zo te noemen. Om met hem te spelen, van dichtbij te zien hoe hij de bal opeist, hoe dapper hij is, hoeveel hij zijn defensieve werk heeft verbeterd, is ook iets om van te leren”, aldus de Ajacied.