Bosz ziet mindere fase Flamingo: 'Obispo geweldig'

Bosz ziet mindere fase Flamingo bij PSV: 'En Obispo doet het echt geweldig'

11Reacties

Het mes snijdt aan twee kanten met de keuze voor Armando Obispo boven Ryan Flamingo bij PSV. Dat vertelt trainer Peter Bosz, kort voor de aftrap van de Champions League-clash met Bayer Leverkusen van woensdagavond.

"Ryan heeft het bij ons als jonge speler geweldig gedaan", benadrukt Bosz bij Ziggo Sport. "Vorig jaar waren er wat momenten, maar hoe hij hier begonnen is is waanzinnig. En bij jonge jongens is het logisch dat het weleens eventjes iets minder gaat. Dan kun je twee dingen doen. Je kunt hem laten staan, dat hebben we gedaan. Maar soms help je iemand ook door hem er even af te halen en wat rust te gunnen, dat doe ik nu."

"Het gaat om winnen, maar ook om spelers ontwikkelen", vervolgt Bosz, die twee vliegen in één klap slaat. "Soms heeft het geen zin om iemand te laten staan, dan moet je hem er even afhalen. Buiten het feit dat ik vind dat Armando het bij ons echt geweldig doet. Die beloon ik daar dan ook mee", benadrukt hij over het 26-jarige jeugdproduct, die tegen Union Sint-Gillis al na één helft uitviel met een hoofdblessure.

In de spits kiest Bosz voor Guus Til. "In eerste instantie omdat die drie anderen er niet zijn en ik dit het meest logische vind", verklaart de coach. "Als wij Leverkusen pijn willen doen, zullen we dat vooral met lopers achter hun verdediging moeten doen. Dat gaan we niet alleen met Guus, maar ook met Ismael Saibari en Dennis Man doen. Dat zijn spelers die daar de snelheid voor hebben. En Guus heeft specifieke kwaliteiten. Dat is het maken van doelpunten, maar ook de timing van het diep lopen. Daar willen we hem graag voor gebruiken."

Bosz is beducht voor Leverkusen, maar bestrijdt dat Die Werkself onder Kasper Hjulmand weer op de ploeg van Xabi Alonso lijkt. "Ik weet niet wie dat gezegd heeft, maar dat heb ik nog niet gezien. De moeilijkheid is dat als jij na iemand komt die enorm succesvol is geweest, dat iedereen jou daarmee gaat vergelijken. Dat is niet eerlijk, maar gebeurt wel. Dat zal met Ten Hag gebeurd zijn, maar ook met Hjulmand. Er is het nodige veranderd."

Bij binnenkomst in de BayArena moest Bosz overigens de nodige knuffels moest uitdelen. "Ja, veel bekenden. Ik heb hier een heel fijne tijd gehad, vind ik zelf. Ik kijk er met veel plezier op terug", besluit hij.