Hartman over doelen bij het Nederlands elftal richting het WK van 2026

'Ik heb het EK met Oranje gemist, dus het doel voor mij is om het WK te halen'

4Reacties

Quilindschy Hartman heeft één duidelijk doel bij het Nederlands elftal: het WK van 2026 halen. De linksback wil dolgraag van de partij zijn bij het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Deze interlandperiode zit Hartman voor het eerst in lange tijd weer bij de selectie van Oranje.

"Er is weinig veranderd hoe alles eruitzag. Het is leuk om iedereen weer te zien en ik merkte dat zij het ook leuk vonden om mij weer te zien", vertelt Hartman aan ESPN. "Kippenvel kreeg ik net niet, maar ik ben trots dat ik er weer ben na voor mij een lastig jaar en een lastige periode. Nu heb ik de weg omhoog weer gevonden en ik ben blij dat ik er weer ben."

Door een kruisbandblessure was Hartman een tijdje niet met zijn hoofd bij een mogelijke Oranje-oproep. "Ik had andere dingen aan mijn hoofd dan dat. Niet per se dat ik dat dacht. Maar ik had een lastig jaar en een paar lastige maanden. Ik had niet verwacht dat ik hier zo snel bij was geweest. Daar ben ik wel blij mee", legt de linksback uit.

685 dagen geleden speelde Hartman zijn laatste wedstrijd in dienst van het Nederlands elftal. Voor zijn zware blessure leek hij de vaste linksback te worden van Oranje. "Toen speelde ik inderdaad en waren er weinig andere linksbacks om me heen", blikt hij terug. "Nu zijn we bijna twee jaar verder en ben ik hier weer en focus ik me op het WK. Wat ik eigenlijk afgelopen tijd al heb gedaan. Daar ga ik gewoon voor. Ik heb het EK gemist en dus is het een doel voor mij om het WK te halen."

Luister hieronder de nieuwste Meer dan Voetbal: Día y Noche met Ole Romeny over zijn interlandswitch van Oranje naar Indonesië, spelen met Ryan Gravenberch en Mohammed Ihattaren, dromen van het WK én de absolute held zijn in Azië!