
83-voudig Engels international overwoog te stoppen: 'Ik wilde het niet meer'
John Stones heeft vorig seizoen overwogen om te stoppen met voetbal, zo vertelt hij in gesprek met BBC Radio 5 Live. De 31-jarige mandekker van Manchester City, die is opgeroepen voor Engeland, kampte veelvuldig met blessureleed en stond maanden aan de kant. Stones zag het op een gegeven moment niet meer zitten.
“Het afgelopen seizoen was zwaar voor me. Zo zwaar zelfs dat ik erover nadacht om te stoppen”, begint de Engelsman. “Ik wilde het niet meer. Ik was het zat om zo professioneel te zijn en alles te doen wat in mijn macht lag, om vervolgens steeds weer terug te vallen en geen antwoorden te krijgen. Het was een heel moeilijke situatie.”
Stones kampte de laatste jaren vaker met blessures. “Er komt een moment dat je niet meer weet waarom het gebeurt en het is nog zwaarder als je zoveel moeite doet om te kunnen spelen en beschikbaar te zijn. Als dat moment komt en er gebeurt iets, zou het makkelijker zijn om te zeggen: Ik heb X, Y en Z niet gedaan, daarom is het zo. Maar als je dat allemaal wél doet, is het mentaal een uitdaging.”
Toch denkt de verdediger dat hij niet écht met pensioen was gegaan. “Ik zat hoog in mijn emotie. Ik kon niet helder denken. Ik denk niet dat ik het diep van binnen ooit zou hebben gedaan (met pensioen gaan, red.)”, aldus Stones, die 83 interlands voor Engeland achter zijn naam heeft staan. "Toen Manchester City jaren geleden wilde dat ik een nieuwe uitdaging aanging, zei ik: Ik ga vechten. Dat is alles wat ik ken sinds ik een kind was, waarom zou ik daar nu mee stoppen?”
Luister hieronder de nieuwste Meer dan Voetbal: Día y Noche met Ole Romeny over zijn interlandswitch van Oranje naar Indonesië, spelen met Ryan Gravenberch en Mohammed Ihattaren, dromen van het WK én de absolute held zijn in Azië!














