Photo News

Photo News

'Monaco dreigt trainer op straat te zetten en denkt aan oud-AZ'er en PSV-beul'

Update: 8 oktober om 19:45
8Reacties

De succesreeks van Union Sint-Gillis is niet onopgemerkt gebleven in het buitenland. Volgens het toonaangevende L'Équipe geniet hoofdtrainer Sebastien Pocognoli interesse van AS Monaco, dat overweegt om afscheid te nemen van Adi Hütter. De Franse topclub is zwak aan het seizoen begonnen en verloor in de Champions League kansloos met 4-1 van Club Brugge, waardoor de hoofdtrainer onder vuur ligt.

Het bestuur van Monaco is niet tevreden over de prestaties van de ploeg en overweegt een trainerswissel. Hütter, die vorig seizoen nog het vertrouwen kreeg, staat zwaar onder druk. De Franse club is berucht om haar ongeduld met trainers, iets waar onder meer Philippe Clement al mee te maken kreeg. Volgens L'Équipe werd eerder ook contact gezocht met Edin Terzić, maar de oud-trainer van Borussia Dortmund bedankte vriendelijk.

Nu is Monaco uitgekomen bij Pocognoli. De voormalig linksback van AZ leverde de voorbije maanden uitstekend werk als trainer van Union Sint-Gillis. De Belg leidde zijn werkgever al naar de landstitel en zette ook in Europa sterke prestaties neer, met onder meer de overwinning op PSV (1-3) in de Champions League. Vorig jaar wist Ajax Pocognoli en co. nog uit te schakelen in de Europa League.

Het zal niet de eerste keer zijn dat er wegens succes een trainer bij Union Sint-Gillis weggeplukt wordt. Felice Mazzu vertrok naar Anderlecht en ook Karel Geraerts en Aleksander Blessin kozen voor een buitenlands avontuur na verschillende successen in België. Mocht Monaco doorzetten, dreigt de Belgische topclub opnieuw een coach te verliezen. Voorlopig is het nog afwachten of de interesse concreet wordt, maar de naam van Pocognoli prijkt duidelijk op het lijstje van de Ligue 1-club.