'Sibum legt hoofd op hakblok met keeperswissel Heracles'

Sibum neemt 'ongelooflijk risico' met keeperswissel Heracles: 'Hoofd op hakblok'

16Reacties

De keeperswissel bij Heracles Almelo zorgt voor begrip, maar Bas Sibum neemt wel een ongelooflijk risico. Dat stelt RTV Oost-verslaggever Tijmen van Wissing, die vreest voor een ontslag van de trainer.

Sibum greep deze interlandperiode in bij de hekkensluiter van de Eredivisie. Timo Jansink krijgt voorlopig de kans als eerste doelman van Heracles. Hij verdringt Fabian de Keijzer uit de basis. "Ik snap het gevoel van Bas Sibum wel", reageert Wissing bij De Oosttribune. "Ik vind Fabian de Keijzer één-op-één misschien wel één van de beste keepers van Nederland, maar ik word altijd heel erg zenuwachtig van hem."

"Ik heb een bloedhekel aan keepers die niet uitkomen. Je moet ook een rustpunt zijn in de achterhoede, dat is hij niet", vervolgt de clubwatcher over De Keijzer. "Jansink is een koele kikker, een vrij rustige jongen. Ik snap wel dat je een keeper wil die uitkomt met die hoekschoppen die je continu tegen krijgt. De Keijzer kwam nooit uit, elke voorzet van de zijkant was bibberen. Alleen één-op-één was hij weergaloos. Maar die vijf meter moet van jou zijn, die uitstraling heeft De Keijzer niet."

Jansink beleefde wel een ongelukkige vuurdoop in het oefenduel met Fortuna Düsseldorf (1-3). Hij zag er bij zeker één Duitse treffer niet al te goed uit. Wissing beseft dat er een keerzijde kan zijn. "Bas Sibum neemt ongelooflijk veel risico met deze beslissing. Hij legt zijn eigen hoofd op het hakblok. Als Feyenoord met 5-0 wint van Heracles en Jansink maakt drie fouten, dan is het exit voor Sibum denk ik", besluit hij.

Check nu de nieuwste #DoneDeal over het laatste transfernieuws rond PSV, Feyenoord, Ajax en veel meer!