
Cambuur legt tiental De Graafschap over de knie en gaat even aan kop in KKD
SC Cambuur staat weer even op de eerste plek in de Keuken Kampioen Divisie. De Friezen waren met 2-0 te sterk voor De Graafschap, dat al vroeg met tien man kwam te staan.
Na een open begin, kwam De Graafschap na een half uur spelen met tien man te staan door een rode kaart van Ibrahim El Kadiri, die tot dan toe een goede wedstrijd speelde. De buitenspeler maakte een overtreding op Mark Diemers en kreeg daarna een duw in de rug. El Kadiri maakte hierna een kopstootbeweging richting Diemers en zag direct rood.
Laat in de eerste helft maakt Cambuur gebruik van het overtal. Linksback Bram Marsman startte de aanval zelf nadat hij opkwam over de linkerflank en scoorde na een perfecte steekpass Oscar Sjostrand uit een krappe hoek met de punt van zijn schoen. Het was voor Marsman pas zijn eerste basisoptreden en de beloning voor een goede wedstrijd.
Na een tweede helft waarin De Graafschap verrassend gevaarlijk was, gooide Cambuur de wedstrijd in het slot in de 87ste minuut. Een weggewerkte corner viel perfect voor de voeten van Yoram van der Veen, die de bal perfect in de rechterhoek plaatste.
De ploeg van Henk de Jong staat door de overwinning bovenaan in de Keuken Kampioen divisie, maar heeft twee wedstrijden meer gespeeld dan ADO Den Haag, dat slechts één punt minder heeft.

















