Memphis blij na nieuw record

Memphis na nieuw record bij Oranje: 'Het is niet voor veel mensen weggelegd'

25Reacties

Memphis Depay heeft een goed gevoel overgehouden aan het WK-kwalificatieduel met Finland. Naast de titel van topscorer aller tijden gaat de aanvalsleider na vanavond ook aan de haal met de titel assistkoning aller tijden in Oranje.

Memphis krijgt de vraag of hij van records breken zijn hobby heeft gemaakt. "Nouja, misschien", lacht hij voor de camera van ESPN. "Ja, bijzonder en mooi natuurlijk. Het is niet voor veel mensen weggelegd, dus dat is iets waar ik trots op ben en blij dat ik vandaag het team heb kunnen helpen. We kwamen snel op voorsprong, dat deden we goed."

De aanvalsleider geniet evenveel van assists als van doelpunten. "Zeker, die vrije trap op Virgil geniet ik wel echt van. Ik ben vaak van binnen sowieso gepassioneerd, dat zie je wat meer in Zuid-Amerika. We mogen dat wel wat meer uitstralen", vindt Memphis. "We spelen in het Nederlands elftal waar we als kleine jongens van droomden en nu speel je jaar na jaar veel wedstrijden. Dat is niet iets wat normaal is en dat realiseer ik me soms. Naarmate je ouder wordt, begin je dat te waarderen. Ik ben superblij."

Er wachten weer drukke weken voor Memphis. Woensdagnacht staat namelijk de derby tegen Santos op het programma voor de topscorer aller tijden. "Je probeert zo snel mogelijk te herstellen. Daar moet je zelf voor waken, maar de club ook. Je reist tien, elf of twaalf uur. Je lichaam moet herstellen, je slaapritme is anders en drie dagen daarna spelen we weer. Dat ging nu wat beter dan de vorige keer", aldus Memphis.

Daarna vraagt de verslaggever of de spits van Oranje 100% fit is. "Heb je gekeken?", vraagt Memphis lachend terug. "Ik voel me goed en ben fit, dus ik ben blij. Het is het allemaal waard. Ik kan helaas nu niet genieten met mijn familie in Nederland, maar dat hoort bij mijn baan als voetballer. Hopelijk kan ik me volgende maand iets relaxter melden hier", doelt Memphis op zijn gestolen paspoort.