Memphis: 'Zie niemand die meer kwaliteit heeft'

Memphis: 'Ik zie niemand die meer kwaliteit heeft dan ik op die positie'

79Reacties

Memphis Depay mag zich naast topscorer aller tijden nu ook de assistkoning van het Nederlands elftal noemen. De 31-jarige aanvaller van Corinthians ziet bovendien voldoende kans om zijn records de komende jaren nog verder aan te scherpen.

Na het WK-kwalificatieduel met Finland staat Memphis op 54 doelpunten en 35 assists in Oranje. "Assisten en goals heb ik altijd gedaan de laatste jaren. Dat is voor mij een van de belangrijkste dingen in het voetbal. Daarvoor sta je in de spits", zegt de oud-speler van PSV, Manchester United, Olympique Lyon, FC Barcelona en Atlético Madrid tegen De Telegraaf.

Depay is van plan zijn records nog scherper te stellen. "Ik neem natuurlijk veel vrije trappen en corners. Maar ook uit het spel heb ik altijd assists gehad. Dat is een van mijn kwaliteiten, om anderen te bedienen. Als ik de kans heb, dan wil ik zelf scoren. En ik ben nog niet klaar. Ik ben pas 31 en in het algemeen zie ik niemand die meer kwaliteit heeft dan ik op die positie", oordeelt hij. "Ik ben altijd wel humble hoe ik me voel in het Nederlands elftal. Ik probeer vooral ook belangrijk voor het team te zijn, maar ik ben nog net zo hongerig als toen ik erbij kwam."

Waar zijn scoringsdrift gaat eindigen in Oranje, durft Memphis niet te zeggen. "Ik heb geen aantallen in mijn hoofd. Ik wil zoveel mogelijk doelpunten maken en goede wedstrijden spelen in het Nederlands elftal. Dat is het belangrijkste voor mij. Als ik dat doe, weet ik dat Nederland vaak wint en goede resultaten boekt. Of het er nu zestig worden of zeventig, je weet het niet. Ik zag dat Haaland er vijf en drie in een wedstrijd maakte. Dat doe ik niet. Maar dat is ook niet mijn ultieme goal. Dat is dadelijk op het WK iets presteren met het team."