AC Ajaccio mag na FIFA-sanctie twee maanden later beginnen aan de competitie

Vitesse-taferelen in Frankrijk: club start met twee maanden vertraging aan seizoen

14Reacties

Een opmerkelijk verhaal uit Frankrijk. AC Ajaccio mag na weken van chaos en onzekerheid eindelijk weer voetballen, nadat de FIFA een sanctie tegen de club heeft opgeschort. Twee maanden later dan gepland mag de club alsnog aan de competitie beginnen.

De Franse competitieleiding had Ajaccio eerder teruggezet naar de National 1, het derde niveau van Frankrijk, vanwege financiële wanorde binnen de club. In de zomer werd die straf zelfs verzwaard: Ajaccio werd gedegradeerd naar het amateurniveau, Régional 2. Nu meldt de club echter dat ze terugkeren in de competitie.

De Franse club verkeerde al langere tijd in zwaar weer. Ajaccio probeerde zowel de financiële problemen op te lossen als een selectie samen te stellen die kon meedraaien in de competitie. Daarbovenop kreeg de ploeg nog een sanctie van de FIFA te verwerken. Oud-speler Youcef Belaïli eiste 380.000 euro van de club, verwijzend naar een document dat volgens hem aantoonde dat er een overeenkomst bestond tussen Ajaccio en zijn voormalige club Al-Ahli Saudi FC. Ajaccio had niet de middelen om dat bedrag te voldoen.

De straf van de FIFA had grote gevolgen. De club mocht wel spelers aantrekken, maar kreeg geen licenties om hen officieel in te schrijven. Daardoor kon Ajaccio, ondanks de komst van nieuwe spelers, geen volledig elftal opstellen. Het bizarre gevolg was dat de ploeg niet kon deelnemen aan de competitie, terwijl de rest van de Régional 2 inmiddels acht of zelfs negen wedstrijden heeft gespeeld.

'Met immense vreugde en diepe opluchting kondigen we de opschorting door de FIFA aan van de sancties die onze club zijn opgelegd in het geschil tussen AC Ajaccio en Youcef Belaïli', laat de club weten via de officiële kanalen. Het is nog onduidelijk hoe het aangepaste programma van de Franse club eruit zal zien.

Luister hieronder de aflevering van Meer dan Voetbal: Día y Noche met oud-international Jeffrey Bruma over zijn Premier League-debuut bij Chelsea op 17-jarige leeftijd, spelen met iconen als Frank Lampard en Didier Drogba, aanvoerder zijn van Oranje & het spotten van de 'nieuwe Virgil van Dijk 2.0'