
Lof voor 'meesterzet' van Kroes bij Ajax: 'Tactisch heel slim'
Het is ‘tactisch een hele slimme zet’ van Alex Kroes om zijn lot te verbinden aan dat van John Heitinga. Dat wordt donderdagavond geconcludeerd bij Voetbalpraat op ESPN. De technisch directeur vindt dat Ajax hem moet ontslaan als de club wil dat Heitinga vertrekt.
“Vorig jaar heb ik in een moeilijke fase tegen critici binnen Ajax over Francesco Farioli gezegd: Als jullie hem willen ontslaan, ontsla mij dan als eerste. Zo sta ik er nu ook in”, liet Kroes optekenen door Ajax Life. Het interview wordt donderdag nabesproken in Voetbalpraat.
“Dat stuk vind ik nog niet eens zo heel gek”, zegt Bram van Polen. “Misschien heeft hij het intern ook daadwerkelijk zo gezegd. Hij heeft die selectie samengesteld en staat voor Heitinga. Als ze vinden dat het mislukt is, ontsla Kroes dan ook maar. Hij heeft de selectie samengesteld en daar schort ook nog wel het nodige aan.”
Tijmen van Wissing vindt het heel slim gespeeld door Kroes. “Het is tactisch gewoon een hele slimme zet van hem, omdat hij nu het dossier op het bord legt bij Menno Geelen, de algemeen directeur. Hij zegt eigenlijk: Ik ontsla hem niet, als het echt nog drie weken kut met peren is met Heitinga, dan moet je niet naar mij kijken. Ik heb het dossier nu bij jou op het bord gelegd.”
“Maar dan moet de algemeen directeur dus ingrijpen bij de technisch directeur én de trainer. Dat is misschien een brug te ver voor een algemeen directeur”, reageert Vincent Schildkamp. Van Wissing: “En dus is dit weer een meesterzet van Kroes.”
Luister hieronder de aflevering van Meer dan Voetbal: Día y Noche met oud-international Jeffrey Bruma over zijn Premier League-debuut bij Chelsea op 17-jarige leeftijd, spelen met iconen als Frank Lampard en Didier Drogba, aanvoerder zijn van Oranje & het spotten van de 'nieuwe Virgil van Dijk 2.0'

















