
Heitinga kiest voor jeugd: 'Meer mensen moeten de Ajax-normen gaan bewaken'
John Heitinga speelt zaterdag tegen AZ voor het eerst dit seizoen zonder Davy Klaassen en Steven Berghuis, Berghuis is geblesseerd en Jorthy Mokio werd gekozen boven Klaassen. De oefenmeester denkt niet dat dit een probleem wordt en hoopt dat zijn spelers dit gemis kunnen opvangen.
"Ik kies voor een paar jonkies, ja. Hopelijk hebben we wat meer creativiteit op het middenveld met Mokio en Oscar Gloukh. Er zijn meer spelers die de Ajax-normen moeten bewaken", vertelt Heitinga voor de camera van ESPN.

VOJ
20:00
do 23-07-2026
AJX
Berghuis zit door een blessure niet bij de selectie. De trainer van Ajax legt de situatie voor de wedstrijd uit. "Hij speelt al langer met meerdere pijntjes. De laatste weken is hij eigenlijk tachtig procent, maar wilde hij per se spelen. In goed overleg hebben we besloten dat hij eerst helemaal fit moet zijn", legt Heitinga uit.
Ajax had veel verbeterpunten na het spel van de laatste weken. De trainer van Ajax heeft aan veel dingen gespijkerd tijdens de interlandbreak en legt uit waar precies aan gewerkt werd. "We hebben de verdedigende organisatie beter uitgewerkt. Ook hebben we gewerkt aan hoe we uit structuur kunnen opbouwen. We willen stabieler zijn en hopelijk kunnen we vandaag de eerste stap zetten."
Check nu de nieuwste #DoneDeal over het laatste transfernieuws rond PSV, Feyenoord, Ajax en veel meer!

















