
Felle Jans boos op Utrecht-steunpilaar: 'Ben je tevreden met een 0-0 ofzo?'
FC Utrecht kwam in de tweede helft sterk terug tegen Volendam en won uiteindelijk met 3-1. Ron Jans was kritisch op de eerste helft, waarin Volendam in de 42e minuut op een 0-1 voorsprong kwam.
"Dat vond ik wel een beetje tegen de verhouding in", vertelt Jans in gesprek met ESPN. "De eerste twintig minuten hadden we heel veel energie, maar er stond volgens mij heel veel spanning en druk op. In twintig minuten zie je dat je zeven of acht technische fouten maakt, waardoor je moet schakelen en de bal moet terugveroveren. Dat lukt heel vaak, maar op één moment niet en dan ga je met een achterstand de rust in."
De 67-jarige trainer zag daarnaast dat er in de eerste helft enkele schoonheidsfoutjes werden gemaakt. "Ik vond bij sommige spelers, met name in de beginfase, de aannames slordig, ook bij spelers bij wie je dat niet verwacht. De voorzetten kwamen niet aan en aan de rechterkant stond het op slot. De tweede helft was alles anders." In de tweede helft was er meer dreiging en speelde het middenveld anders. "In de rust hadden we gezegd dat Zechiël hoger moest spelen en konden ze met z’n drieën hun rechterkant uitspelen, en daar viel de goal uit."
Toch was er één moment in de wedstrijd waar Jans zich niet kon inhouden. “Ik werd op een gegeven moment kwaad. Ik zei tegen Souffian (El Karouani, red.): 'Ben je tevreden met een 0-0 ofzo?' Dan hebben wij een corner en dan wandelt hij erheen. Ik erger me eraan en het publiek ook. Wat is dat?" Daarna zag Jans dat El Karouani zich herpakte en scoorde de 2-1. “Hij werd daarna ook een beetje kwaad en dat deed hij goed met zijn rechterbeen."
Luister hieronder de aflevering van Meer dan Voetbal: Día y Noche met oud-international Jeffrey Bruma over zijn Premier League-debuut bij Chelsea op 17-jarige leeftijd, spelen met iconen als Frank Lampard en Didier Drogba, aanvoerder zijn van Oranje & het spotten van de 'nieuwe Virgil van Dijk 2.0'

















