Spelersrapport PSV na Champions League-zege op Napoli

Sensationeel PSV op rapport: torenhoge cijfers, één weergaloze uitblinker

Update: 22 oktober 2025 om 06:35
361Reacties

Alles viel dinsdagavond op zijn plek bij PSV, dat Napoli met een tennisuitslag terug naar Italië heeft gestuurd (6-2). VoetbalPrimeur geeft rapportcijfers na een memorabele avond in het Philips Stadion.

Matej Kovar – 6,5: verrassend genoeg kreeg Kovar helemaal niet zoveel te doen tegen de kampioen van Italië. Tegen de rake kopballen van Scott McTominay kon de Tsjechische doelman weinig uitrichten.

Ryan Flamingo – 7: dat zijn directe tegenstander McTominay de score opende, was een smetje op een verder prima optreden van Flamingo. Hij verving laatkomer Sergiño Dest met verve.

Jerdy Schouten – 7,5: met frisse tegenzin staat hij weer centraal achterin. Het pure killerinstinct ontbreekt, maar dat compenseert Schouten met zijn grote voetbalintelligentie. Tel zijn opbouwende kwaliteiten daarbij op en het laat zien hoe belangrijk hij is voor PSV.

Yarek Gasiorowski – 6,5: na zijn fout tegen Go Ahead Eagles liet Gasiorowski zich in de Champions League van een betere kant zien. Toch duurde zijn optreden niet langer dan een één helft. Met geel op zak werd hij in de rust uit voorzorg gewisseld.

Anass Salah-Eddine – 7: weer speelde hij naar behoren aan de linkerkant. Als Salah-Eddine zo doorgaat, zou PSV gek zijn als het de optie tot koop van acht miljoen euro niet licht.

Mauro Júnior – 8: als linksback goed, als controlerende middenvelder is Mauro misschien nog wel beter. De onvermoeibare Braziliaan bezorgde Kevin De Bruyne een vervelende avond en bleek bij de derde PSV-goal nog genoeg energie te hebben voor een geweldige assist.

Joey Veerman – 7,5: met een fijnzinnige pass speelde hij Mauro vrij, voordat PSV de 3-1 liet aantekenen. Veerman en de Champions League zijn niet altijd een goede match gebleken, maar tegen Napoli onderscheidde de man in vorm zich positief.

Ismael Saibari – 9: niet voor het eerst zette hij zijn handtekening onder een memorabele Champions League-avond voor PSV. Saibari stak er voetballend, strijdend en scorend met kop en schouders bovenuit. Zijn marktwaarde is weer met enkele miljoenen gestegen.

Dennis Man – 8,5: de eerste grote kans van de wedstrijd was voor Man, en dat bleek de opmaat naar een fenomenaal optreden. Na zijn moeizame start in Eindhoven is de Roemeense dribbelkont helemaal losgekomen, bekroond met de prachtige 4-1.

Guus Til – 8: met Til in de rol van 'inval-spits' draait het als een tierelier bij PSV. Bij zowel de 1-1 als 2-1 van PSV was hij goud waard. Wat een openbaring – het zal ook hemzelf enigszins verrassen.

Ivan Perisic – 7: zo dwingend als het vorige Champions League-jaar is hij nog niet geweest, maar Perisic blijft 'gewoon' een (ruime) voldoende scoren. Als het voetballend even niet lukt, kan de Kroatische veteraan altijd nog terugvallen op zijn tomeloze inzet.

Invallers

Armando Obispo – 6,5: viel bij de start van de tweede helft in voor Gasiorowski en zal ongetwijfeld hebben staan genieten op het veld, omdat veruit de meeste actie zich afspeelde op de helft van Napoli. Wel werd Obispo geklopt bij de 4-2 van Napoli.
Sergiño Dest - x: viel na 84 minuten in voor Salah-Eddine en speelde te kort voor een beoordeling.
Couhaib Driouech - x: viel na 84 minuten in voor Perisic en gaf een assist én scoorde, maar speelde te kort voor een beoordeling.
Ricardo Pepi - x: viel na 84 minuten in voor Til en maakte de 5-2, maar speelde te kort voor een beoordeling.
Paul Wanner - x: viel na 88 minuten in voor Saibari en speelde te kort voor een beoordeling.

Trainer

Peter Bosz – 8,5: zijn ploeg kwam dit seizoen nog niet zó sterk voor de dag als vanavond. PSV gaf op indrukwekkende wijze voetballes, en dat tegen de kampioen van Italië. Daar verdient Bosz alle credits voor.