
El Ahmadi laakt Ajax-aankopen, Perez verbaasd: 'Voor hem is 10 miljoen betaald..'
Kenneth Perez schiet meteen in de lach bij Dit Was Het Weekend, als het treffen tussen Ajax en sc Heerenveen van zaterdag ter sprake komt. De analist van ESPN vond de wedstrijd 'zó slecht' en is vooral teleurgesteld in Heerenveen. Karim El Ahmadi is op zijn beurt niet overtuigd door zomeraanwinsten Ko Itakura en Raúl Moro.
In de studio van Dit Was Het Weekend wordt het 1-1 gelijkspel tussen Ajax en Heerenveen benoemd, waarna Perez zijn lach meteen niet in kan houden. "De wedstrijd was zó slecht. Niet alleen van Ajax-kant, want ik vond Heerenveen ook heel matig", zegt de Deen. "Ik had vooral veel meer verwacht van Heerenveen. Ik heb ze een aantal keer zien spelen en ze spelen gewoon goed voetbal. Maar toch zie je dat het subtopvoetballers zijn. Ze bijten namelijk toch niet door, ondanks dat er zo veel mogelijkheden waren. Ajax vond ik niet tegenvallen. Dit is ongeveer wat je kunt verwachten, 1-1 thuis tegen Heerenveen."
Vervolgens worden beelden van het moeizame spel van Ajax vertoond, waarbij El Ahmadi vertelt dat hij Lucas Rosa geen goede opbouwer vindt en Mika Godts en Moro te weinig diepte zoeken. Daarna is Itakura aan de beurt. "Ik dacht dat Itakura best aardig aan de bal was, maar er is alleen maar onrust. Hij maakt heel veel fouten. Of Sutalo of Itakura nou speelt: allebei maken ze wel een heel onrustige indruk." Perez laat echter meteen een ander geluid horen. "Maar Karim: je kunt de jongens achterin de schuld geven dat ze niet goed op kunnen bouwen, maar je hebt ook enigszins een plan en beweging nodig om op te kunnen bouwen."
"Itakura en Baas dribbelen wel in, maar ik snap heel goed dat ze niet weten waar ze hem heen moeten spelen. Er is geen beweging", stelt Perez. El Ahmadi trekt vervolgens nog wat harde conclusies, onder andere over Moro. "Het is voor Ajax nu nog zes wedstrijden overleven tot de winterstop. Daarna zal je spelers moeten halen die in bepaalde aspecten nog wat beter zijn dan een Moro, die wel heel weinig diepgang en kracht heeft." Perez kijkt daar verbaasd van op. "Daar hebben ze tien miljoen voor betaald..."

















