
Jonker ziet topfunctie bij Benfica aan neus voorbij gaan: 'Helaas niet gekozen'
Andries Jonker ziet een droomstap naar Benfica aan zijn neus voorbij gaan. De presidentskandidaat die de Nederlander had willen aanstellen als directeur voetbal van O Glorioso, heeft de verkiezingen niet gewonnen.
Jonker werd in oktober gepresenteerd als mogelijk nieuwe directeur voetbal van Benfica. Hij verscheen samen met Louis van Gaal op het podium in Lissabon, aan de zijde van presidentskandidaat Martin Meyer. Die laatste legde het echter af tegen Rui Costa. "Dat had wel een mooie geweest en ook wel een bijzondere", zegt Jonker over de Portugese topclub in De Verlenging op NH Radio. "Maar die presidentskandidaat is helaas niet gekozen."
Daardoor zit de 63-jarige Jonker nog zonder club. Het is de vraag of hij nog in een officiële functie terugkeert in het voetbal. "Ik zit nu weer in de wachtkamer. Er moet echt iets heel moois voorbij komen, wil ik het nog doen. En anders is 'ie goed zo", legt hij uit. "Ik heb toen voor Telstar gekozen voor mijn plezier. Datzelfde geldt voor het Nederlands vrouwenteam. Dat is het allerbelangrijkste. Dat ga ik nu ook doen. Ik ga mij zeker niet in bochten wringen om per se aan de slag te komen. Het moet me echt passen met goede mensen, met een goed plan en een goede club in een goed land."
Jonker was in het verleden onder meer assistent van Van Gaal bij FC Barcelona en Bayern München. Die functie bekleedde hij ook bij VfL Wolfsburg. Verder was hij onder meer hoofd jeugdopleiding van Arsenal.

















