Van der Gijp over Roefs en Ajax

Van der Gijp ziet Ajax-misser op transfermarkt: 'Hadden hem altijd moeten kopen'

Update: 4 november 2025 om 10:01
49Reacties

René van der Gijp kijkt ervan op dat Ajax afgelopen zomer heeft afgezien van de komst van Robin Roefs. Het gezicht van Vandaag Inside kan maar moeilijk begrijpen dat bij de Amsterdammers de 41-jarige Remko Pasveer onder de lat staat.

In het praatprogramma komt John Heitinga ter sprake. "Hij zou eigenlijk een geroutineerde keeper moeten opstellen", grapt Johan Derksen bij het zien van beelden van Ajax - sc Heerenveen (1-1) van afgelopen weekend. "Het is zwak dat hij (Pasveer, red.) na afloop medespelers de schuld gaat geven", vult tafelgast Valentijn Driessen aan. "Hij kan die bal zo vangen", stelt Derksen, die de gelijkmaker van Heerenveen onder de loep neemt.

Ajax was afgelopen transferperiode in de race voor Roefs, die te duur bevonden werd. Daarop werd Viteszlav Jaros gehuurd van Liverpool. Roefs verruilde NEC voor ruim tien miljoen euro voor Sunderland. "Ik had ook niet verwacht dat die jongen het zo goed zou doen", zegt Van der Gijp. "Ze (Ajax, red.) hadden natuurlijk altijd die keeper van NEC moeten kopen."

"Die doet het hartstikke goed", meent Derksen. Aan tafel wordt geschetst dat Ajax het geld dat aan Oscar Gloukh is uitgegeven, beter aan Roefs besteed had kunnen worden. "Een keeper van 42 (41, red.) is toch geen gezicht. Lachwekkend, toch? Anders had je een jonge gozer in het doel gehad."

Check de nieuwste VP's Willem&Wessel over ergernis om Ajax, Feyenoord-groeibriljant Read, de 'duw' van Makkelie en véél meer!