Engelse media in de ban van Micky van de Ven

Engelse media staan compleet perplex na Nederlandse goal: 'Puskás-waardig'

Update: 5 november 2025 om 09:09
44Reacties

De Engelse media zijn eensgezind: Micky van de Ven heeft dinsdagavond een doelpunt voor de geschiedenisboeken gemaakt. De verdediger van Tottenham Hotspur stak het hele veld over, om vervolgens de 3-0 te maken tegen FC Kopenhagen. Het levert de Oranje-international niets dan lof op.

De wedstrijd tussen Tottenham en Kopenhagen was 64 minuten oud, toen Van de Ven de bal oppikte op eigen helft, en een weergaloze rush inzette. De topatleet stak zowat het hele veld over, zeventig meter om precies te zijn, en vond vervolgens het net. Diverse Kopenhagen-verdedigers probeerden hem af te stoppen, maar slaagden daar simpelweg niet in. 'Wauw. Wauw. Opeens was daar de Flying Dutchman met een krankzinnige rush vanaf zijn eigen helft', schrijft Spurs Web kort na afloop van de 4-0 zege.

'Wauw', schrijft ook GOAL. 'Hij kwam nauwelijks in de problemen op defensief valk, en produceerde vervolgens een ongekende sprint om Spurs aan een derde goal te helpen.'

Ook The Guardian was getuige van het Puskás Award-esque doelpunt. 'Opeens was daar Micky van de Ven. De centrale verdediger nam de bal over op de rand van zijn eigen strafschopgebied en kwam op volle snelheid. Het was een soort waas toen hij vier Kopenhagen-spelers achter zich liet, het strafschopgebied betrad en de bal binnenschoot. Game over.'

'Wat een goal!', noteert Football.London, dat Van de Ven beloont met een 9 als rapportcijfer. Ook The Standard geeft de oud-speler van VfL Wolfsburg en FC Volendam dat cijfer. 'Een belachelijke speler. Het was een Puskas-waardig doelpunt', noteert de krant.